Gå til hovedindhold

BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor

BenQComputer – tilbehørEAN: 4718755094842
Pris fra 8.040 krtil 8.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 959 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.749 kr 17. apr.

Sammenlign priser på BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8040 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ Designer PD2730S 27" IPS 5120 x 2880 (5K) Thunderbolt 4 HDMI DisplayPort 60Hz
8.040 kr
Til butik
BenQ Designer PD2730S 27" IPS 5120 x 2880 (5K) Thunderbolt 4 HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27" - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LN7LA.TBE
EAN: 4718755094842
Varenr.: 1003077649
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ Designer PD2730S - 5120x2880 (5K) - 60Hz - IPS - KVM switch
8.109 kr
Til butik
27" BenQ Designer PD2730S - 5120x2880 (5K) - 60Hz - IPS - KVM switch billede

Produktinformation

BenQ Designer PD2730S monitor leverer farvenøjagtige visuals til kreative fagfolk og designere, med et IPS-panel og hardwarekalibrering til præcis foto- og videoredigering. Størrelse: 27" Opløsning: 5120 x 2880 (5K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: Thunderbolt 4, DisplayPort, HDMI, USB-C (USB 3.2 Gen 2) Særlige funktioner: KVM switch; USB 3.2 Gen 2/USB-C hub; DisplayHDR 400 (HDR10); 100% sRGB; Pantone Validated; Flicker-Free; Low Blue Light Præcis farvegengivelse, HDR-understøttelse og alsidig Thunderbolt/USB-C-forbindelse effektiviserer arbejdsgange og mindsker øjenbelastning ved længere redigeringssessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LN7LA.TBE
EAN: 4718755094842
Varenr.: 3365437
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor
8.432 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Benq Pd2730s 27 tommer 5120 × 2880pixels Ips 16:9 60hz
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.040 kr8.040 krKøb
2Proshop DK8.109 kr8.109 krKøb
3CS MEGASTORE DK8.432 kr8.432 krKøb
4Dustin DK8.999 kr9.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor

PriceData har fulgt prisen på BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor i 182 dage. Laveste pris i perioden er 7.749 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 8.573 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.226 kr.

Den nuværende pris på 8.040 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for BenQ Designer PD2730S - LED-skærm - 27 - 5120 x 2880 5K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPor de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20268.040 kr69 kr (1%)
30. maj 20268.109 kr36 kr (0%)
29. maj 20268.073 kr4 kr (0%)
28. maj 20268.077 kr138 kr (2%)
23. maj 20268.215 kr70 kr (1%)
22. maj 20268.145 kr70 kr (1%)
14. maj 20268.215 kr35 kr (0%)
13. maj 20268.250 kr88 kr (1%)
12. maj 20268.338 kr101 kr (1%)
11. maj 20268.237 kr36 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret