Gå til hovedindhold

Tesa Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort

TesaKablerEAN: 4042448101570
Pris fra 97 krtil 219 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 122 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 92 kr 6. maj

Sammenlign priser på Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 97 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TESA 55588, Skridsikker tape, Voksne, Sort, 50 mm
97 kr
Til butik
TESA 55588, Skridsikker tape, Voksne, Sort, 50 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: TESA
Kategori: Gulv & arealsikkerhed
Farve: 2
Artikel nr.: 55588-00000-11
EAN: 4042448101570
Varenr.: 4882510
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beiersdorf Tesa Anti-Slip 50 Mm X 5,0 M Byggetape
98 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tesa Anti-slip skridsikker tape 5m x 50mm i sort
99 kr
Til butik
Tesa Anti-slip skridsikker tape 5m x 50mm i sort billede

Produktinformation

Skridsikker tape til tapper, stiger og glatte overflader Med den transparente skridsikre tape, får du en optimal og sikker løsning til at undgå fald på en glat overflade på eksempelvis en stige eller trappetrin. Idet tapen også er modstandsdygtig overfor...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tesa
Kategori: Lim
Farve: black
Størrelse: 5m x 50mm
EAN: 4042448101570
Varenr.: 930228617
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Tesa Anti-slip skridsikker tape 5m x 50mm, sort
109 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tesa Anti-slip skridsikker tape, 5m x 50mm, sort
115 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tesa skridsikker tape, sort, 50 mm, 5 meter
119 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tesa skridsikker tape, sort, 50 mm, 5 meter
139 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort
148,15 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
tesa Skridsikker tape, 5 m x 50 mm, sort
160 kr
Til butik
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Tesa skrid tape 50mm x 5m sort
-19%169 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Tesa Tape Skridsikker Sort
169,95 kr
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Tesa skrid tape 50mm x 5m sort - 1670432
209 kr
Til butik
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tesa skrid tape 50mm x 5m sort
219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK97 kr136 krKøb
2CompuMail DK98 kr98 krKøb
3LavprisVVS99 kr99 krKøb
4CompletVVS109 kr109 krKøb
5BilligVVS DK115 kr115 krKøb
6Greenline119 kr119 krKøb
7LavprisVærktøj139 kr139 krKøb
8EL-GROSSISTEN148,15 kr148,15 krKøb
9WATTOO.DK160 kr160 krKøb
10RenBåd.dk169 kr169 krKøb
11Homeshop DK169,95 kr169,95 krKøb
12Anyparts209 kr209 krKøb
13Watski DK219 kr219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort

PriceData har fulgt prisen på Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 92 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 112 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 101 kr.

Den nuværende pris på 97 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Skridsikker tape stiger, trapper & bad 5mx50mm sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202697 kr1 kr (1%)
7. maj 202698 kr6 kr (7%)
6. maj 202692 kr1 kr (1%)
5. maj 202693 kr1 kr (1%)
3. maj 202694 kr4 kr (4%)
1. maj 202698 kr2 kr (2%)
30. apr. 202696 kr2 kr (2%)
27. apr. 202698 kr3 kr (3%)
14. apr. 202695 kr2 kr (2%)
13. apr. 202697 kr4 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret