Gå til hovedindhold

Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml

Beauty of JoseonPåførselsanordninger til lotion og solcremeLet tekstur, ingen hvidt skærDaglig solbeskyttelse til ansigtetEAN: 8809968130277

Let og fugtgivende solcreme med risfrøvand og panthenol (B5). SPF50+ PA++++ beskyttelse med hurtigt absorberende formel - ingen hvidt skær eller fedtet finish. Læs mere

Pris fra 91 krtil 178 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 87 kr (49% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh SPF50 50 ml
-31%91 kr
Før 131 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beova.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Relief Sun Aqua-Fresh Rice + B5 Sunscreen - 50ml
96 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh SPF50+ PA++++ (50 ml)
-38%105 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml
109 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh Rice + B5 SPF 50+ 50 ml
116 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh 50 ml
122 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh 50 ml
149 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Beauty of Joseon Relief Sun Aqua Fresh SPF50+ PA++++ 50ml
-11%178 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK91 kr91 krKøb
2Beova.dk96 kr96 krKøb
3Bangerhead DK105 kr105 krKøb
4Proshop DK109 kr148 krKøb
5CS MEGASTORE DK116 kr155 krKøb
6Lyko DK122 kr122 krKøb
7NordicFeel DK149 kr149 krKøb
8Teknikproffset DK178 kr227 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50ml

Beauty of Joseon

Let og fugtgivende solcreme med risfrøvand og panthenol (B5). SPF50+ PA++++ beskyttelse med hurtigt absorberende formel - ingen hvidt skær eller fedtet finish.

• solcreme
• SPF50
• ansigtssolcreme
• koreansk solcreme
• Beauty of Joseon
• risfrøvand
• panthenol
• ikke-komedogen
• fedtet hud
• Daglig solbeskyttelse til ansigtet
• Let tekstur, ingen hvidt skær

Beskrivelse

Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh er en let og fugtgivende solcreme med risfrøvand og panthenol (vitamin B5), der giver bredspektret SPF50+ PA++++ beskyttelse. Den innovative formel kombinerer moderne UV-filtre med nærende ingredienser for optimal hudpleje. Med sin serum-lignende konsistens absorberes produktet hurtigt og efterlader en frisk, semi-mat finish uden hvidt skær eller fedtet fornemmelse. Beriget med havreekstrakt og beta-glucan beroliger den irritation og styrker hudbarrieren. Velegnet til alle hudtyper, især fedtet, kombineret og acne-udsat hud. Parfumefri og alkoholfri formel gør den ideel til sensitiv hud.

Specifikationer

SPF:SPF50+ PA+++
Finish:Semi-mat, ingen hvidt skær
Hudtype:Alle hudtyper, især fedtet/kombineret
Tekstur:Let, serum-lignende
Volumen:50ml
UV-filtre:Uvinul T150, Mexoryl XL/SX, Tinosorb S
Hovedingredienser:Risfrøvand 30%, Panthenol (B5)
Specielle egenskaber:Ikke-komedogen, parfumefri, alkoholfri

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Relief Sun Aqua-Fresh velegnet til acne-udsat hud?

Ja, produktet er testet på paneler med acne-udsat hud og har vist sig at være ikke-komedogen, hvilket betyder den ikke tilstopper porerne.

Hvad er forskellen på Relief Sun og Relief Sun Aqua-Fresh?

Aqua-Fresh har en lettere tekstur med risfrøvand og panthenol for øget fugtgivning, mens den originale Relief Sun har en rigere konsistens.

Kan solcremen bruges under makeup?

Ja, den lette tekstur og semi-matte finish gør den perfekt som base under makeup uden at pille eller efterlade hvidt skær.

Hvor ofte skal produktet genopføres?

For optimal beskyttelse anbefales genopføring hver 2. time ved udendørs aktiviteter eller efter svedning og badning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml i 148 dage. Laveste pris i perioden er 79 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 92 kr.

Den nuværende pris på 91 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Beauty of Joseon Relief Sun Aqua-Fresh: Rice + B5 SPF50+ PA++++ 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202691 kr5 kr (5%)
17. maj 202696 kr13 kr (12%)
16. maj 2026109 kr13 kr (14%)
15. maj 202696 kr5 kr (5%)
13. maj 202691 kr5 kr (5%)
5. maj 202696 kr5 kr (5%)
2. maj 202691 kr1 kr (1%)
28. apr. 202692 kr5 kr (6%)
25. apr. 202687 kr3,98 kr (4%)
24. apr. 202690,98 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret