Gå til hovedindhold

Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml

Beauty of JoseonAnsigtsrensTraditionelle koreanske ingredienserAnti-age hudpleje til tør og moden hudEAN: 8809525249565

Beauty of Joseon Dynasty Cream er en fugtgivende ansigtscreme med risvand, ginseng og niacinamid. Perfekt til tør og moden hud for ungdommelig glød. Læs mere

Pris fra 139 krtil 275 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 118 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beova.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dynasty Cream 50 Ml Hydrating Cream
139 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml
142 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml
-40%148,93 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Beauty Of Joseon Dynasty Cream, 50 ml.
-45%149 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml
149 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Beauty Of Joseon Dynasty Cream 50 ml
-30%156 kr
Før 224 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beauty of Joseon Dynasty Cream (50 ml)
-35%180 kr
Før 277 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Healthwell DK
TrustScore 5 ud af 54,7
Beauty of Joseon Dynasty Cream, 50 ml
235 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Beauty of Joseon Dynasty Cream 50ml
-18%236 kr
Før 289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml
249 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml
275 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beova.dk139 kr139 krKøb
2CS MEGASTORE DK142 kr181 krKøb
3NiceHair.dk148,93 kr148,93 krKøb
4Brandshop149 kr149 krKøb
5Proshop DK149 kr188 krKøb
6Cocopanda DK156 kr156 krKøb
7Bangerhead DK180 kr180 krKøb
8Healthwell DK235 kr235 krKøb
9Teknikproffset DK236 kr285 krKøb
10NordicFeel DK249 kr249 krKøb
11Lyko DK275 kr275 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml

Beauty of Joseon

Beauty of Joseon Dynasty Cream er en fugtgivende ansigtscreme med risvand, ginseng og niacinamid. Perfekt til tør og moden hud for ungdommelig glød.

• Anti-age hudpleje til tør og moden hud
• Traditionelle koreanske ingredienser

Beskrivelse

Beauty of Joseon Dynasty Cream er en multifunktionel ansigtscreme, der kombinerer traditionelle koreanske ingredienser med moderne hudpleje. Med 29% risklidvand og 5% ginsengvand giver denne luxuriøse creme dyb hydrering og næring til huden. Niacinamid (2%) hjælper med at regulere olie- og fugtbalancen, mens squalane (2%) styrker hudbarrieren. Cremen har en fast, cremede tekstur der smelter ind i huden og efterlader en subtil, glødende finish. Især velegnet til tør og moden hud, da de fugtgivende og hudreparerende ingredienser også har anti-age effekt. Indeholder også hyaluronsyre, ceramider og honningekstrakt for optimal hudpleje.

Specifikationer

Finish:Subtil glødende effekt
Fri for:Kunstig parfume, silikone og udtørrende alkohol
Hudtype:Tør, kombineret, normal og sensitiv hud
Størrelse:50 ml
Produkttype:Dag- og natcreme
Hudpleje effekt:Fugtgivende og plejende
Anvendelsesområde:Ansigt og nakke
Nøgleingredienser:29% risklidvand, 5% ginsengvand, 2% niacinamid, 2% squalane

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken hudtype passer Dynasty Cream bedst til?

Dynasty Cream er især kompatibel med tør og moden hud, men fungerer også godt til kombineret, normal og sensitiv hud. De fugtgivende ingredienser gør den ideel til dehydreret hud.

Kan cremen bruges både morgen og aften?

Ja, Dynasty Cream er en dag- og natcreme. Anvendes som sidste trin i din hudplejerutine både morgen og aften. Husk solcreme om dagen.

Hvad gør risklidvand og ginseng for huden?

Risklidvand (29%) er rig på vitamin B, C, E og aminosyrer der giver intens fugt og glød. Ginsengvand (5%) styrker huden med saponiner og antioxidanter der beskytter mod frie radikaler.

Er cremen egnet til følsom hud?

Ja, cremen er fri for kunstig parfume, silikone og udtørrende alkohol. Den indeholder beroligende ingredienser som honningekstrakt, men test altid på et lille område først hvis du har meget følsom hud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 148,93 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Beauty of Joseon Dynasty Cream - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026139 kr3 kr (2%)
1. jun. 2026142 kr3 kr (2%)
17. maj 2026139 kr9,93 kr (7%)
16. maj 2026148,93 kr9,93 kr (7%)
12. maj 2026139 kr10 kr (8%)
27. apr. 2026129 kr8 kr (6%)
19. apr. 2026137 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026135 kr4 kr (3%)
10. apr. 2026139 kr21 kr (18%)
11. mar. 2026118 kr6 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret