Gå til hovedindhold

Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml

Beauté PacifiqueSolcremePlantebaseret teknologiDaglig solbeskyttelseEAN: 5705676002703

Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50 er en innovativ ultralet solcreme med plantebaseret teknologi. Giver fremragende solbeskyttelse og ekstra fugt. Læs mere

Pris fra 188,95 krtil 352 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 163,05 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 188.95 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Beaute Pacifique Stay Beautiful Invisible Liquid SPF 50 - 50 ml
-27%188,95 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Beaute Pacifique Stay Beautiful Invisible Liquid SPF 50, 50 ml.
-27%189 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Beauté Pacifique Stay Beautiful Spf 50 Invisible Liquid 50ml
-25%194,25 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beauté Pacifique Stay Beautiful High SpF 50 (50 ml)
-35%207 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bodylux
TrustScore 3.5 ud af 53,5
STAY Beautiful 50 High SPF
-20%207,2 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Beauté Pacifique Stay Beautiful high SPF50, 50ml.
238 kr
Til butik
Gå til Klinik Nygaard
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml
259 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Beaute Pacifique Stay Beautiful high SPF50 - 50 ml.
259,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
259,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50 50 ml
345 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50 50 ml
352 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk188,95 kr188,95 krKøb
2Brandshop189 kr189 krKøb
3Skinsense194,25 kr194,25 krKøb
4Bangerhead DK207 kr207 krKøb
5Bodylux207,2 kr207,2 krKøb
6Ren-velvaereshop.dk238 kr238 krKøb
7Klinik Nygaard259 kr259 krKøb
8Helsegrossisten.dk259,95 kr259,95 krKøb
9Duft og Natur259,95 kr259,95 krKøb
10Lyko DK345 kr345 krKøb
11NordicFeel DK352 kr352 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50

Beauté Pacifique

Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50 er en innovativ ultralet solcreme med plantebaseret teknologi. Giver fremragende solbeskyttelse og ekstra fugt.

• solcreme
• spf50
• ansigtssolcreme
• beaute pacifique
• uv beskyttelse
• plantebaseret solcreme
• Daglig solbeskyttelse
• Plantebaseret teknologi

Beskrivelse

Beauté Pacifique Stay Beautiful High SPF50 er et innovativt og ultralet flydende solprodukt med enestående behagelig fornemmelse på huden. Ved hjælp af plantebaseret, naturlig og bæredygtig solbeskyttelsesteknologi leverer dette solprodukt fremragende sensoriske egenskaber med ekstra fugt til huden. Produktet giver fremragende solbeskyttelse mod både UVA- og UVB-stråler og er perfekt til daglig ansigtspleje. Skal rystes grundigt før anvendelse og fordeles jævnt i hele ansigtet og på halsen inden ophold i solen. Gentag altid efter badning for optimal beskyttelse.

Specifikationer

hudtype:Alle hudtyper
tekstur:Ultralet flydende
volumen:50 ml
teknologi:Plantebaseret solbeskyttelse
anvendelse:Ansigt og hals
spf_faktor:SPF 50
fugtgivende:Ja
vandresistent:Nej - gentag efter badning
uv_beskyttelse:UVA og UVB

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan anvendes solcremen?

Ryst grundigt før brug og fordel jævnt i ansigtet og på halsen inden ophold i solen. Gentag efter badning.

Er den egnet til alle hudtyper?

Ja, den ultralete formel er velegnet til alle hudtyper og giver en behagelig fornemmelse på huden.

Hvor høj beskyttelse giver SPF50?

SPF50 blokerer cirka 98% af UVB-strålerne og giver fremragende beskyttelse mod både UVA og UVB-stråler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml i 170 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 207,2 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 185 kr.

Den nuværende pris på 188,95 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Beauté Pacifique - Stay Beautiful Fluid Face Cream SPF 50 - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026188,95 kr
29. maj 2026189 kr
25. maj 2026188,95 kr
23. maj 2026189 kr
20. maj 2026188,95 kr
18. maj 2026189 kr10,15 kr (6%)
16. maj 2026178,85 kr10,15 kr (5%)
14. maj 2026189 kr
11. maj 2026188,95 kr10,1 kr (6%)
8. maj 2026178,85 kr10,15 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret