Gå til hovedindhold

be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk

be quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052189436
Pris fra 1.557 krtil 2.403 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 846 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.552 kr 17. maj

Sammenlign priser på be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1557 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Straight Power 12 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.557 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 1000Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

be quiet! Straight Power 12 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN338
EAN: 4260052189436
Varenr.: 1001347248
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk
1.619 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! BN338 enhed til strømforsyning 1000 W 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! BN338. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 1070 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 60 cm,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052189436
Varenr.: 51628398543184
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.681 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 135mm blæser , aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 24 (20+4) pins ATX, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BN338
EAN: 4260052189436
Varenr.: 3176267
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Straight Power 12 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.403 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.557 kr1.557 krKøb
2Geekd1.619 kr1.619 krKøb
3Proshop DK1.681 kr1.681 krKøb
4Dustin DK2.403 kr2.489,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.552 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.811 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.637 kr.

Den nuværende pris på 1.557 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1000W ATX3.0, PC power supply (black, 1x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.557 kr20 kr (1%)
22. maj 20261.577 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.575 kr21 kr (1%)
18. maj 20261.554 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.552 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.555 kr22 kr (1%)
14. maj 20261.577 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.578 kr17 kr (1%)
7. maj 20261.561 kr17 kr (1%)
6. maj 20261.578 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret