Gå til hovedindhold

Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml

BatisteShampoo og balsamVegansk formel til mørke hårtonerHurtigt hårfriskning mellem hårvaskEAN: 5010724527443

Batiste Divine Dark tørshampoo til mørke hårtoner. Vegansk formel som frisker håret op mellem hårvask. Praktisk sprayflaske på 200 ml til alle hårtyper. Læs mere

Pris fra 32 krtil 72 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 40 kr (56% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 28 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 32 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Batiste Dry Shampoo Hint Of Colour Dark Brown 200 ml - Dark & Deep Brown
-30%32 kr
Før 46 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Batiste Hint of Colour Dark 200 ml
32 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Batiste Dry Shampoo Dark Hair 200 ml
35 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Batiste - Dry Shampoo Hint of Colour Dark - 200 ml
-45%38 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Batiste Dry Shampoo - Divine Dark
44 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Batiste Dry Shampoo Plus Divine Dark 200ml
-29%49 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Batiste Tørshampoo - Divine Dark - Brun 200 Ml
49,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml
72 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk32 kr32 krKøb
2Lyko DK32 kr32 krKøb
3Beautycos DK35 kr64 krKøb
4BilligParfume.dk38 kr38 krKøb
5Proshop DK44 kr83 krKøb
6Teknikproffset DK49 kr98 krKøb
7Gucca.dk49,95 kr49,95 krKøb
8NordicFeel DK72 kr72 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Batiste Divine Dark Tørshampoo 200 ml

Batiste

Batiste Divine Dark tørshampoo til mørke hårtoner. Vegansk formel som frisker håret op mellem hårvask. Praktisk sprayflaske på 200 ml til alle hårtyper.

• tørshampoo
• dry shampoo
• hårpleje
• mørkt hår
• vegansk shampoo
• Divine Dark
• Hurtigt hårfriskning mellem hårvask
• Vegansk formel til mørke hårtoner

Beskrivelse

Batiste Divine Dark tørshampoo er specielt udviklet til mørke hårtoner og bevarer din naturlige hårfarve mellem hårvask. Med sin veganske formel og praktiske sprayflaske på 200 ml giver den håret et nyvasket look på få sekunder. Produktet er unisex og egnet til alle hårtyper. De milde toner af bergamot, hvid fersken og vaniljebønne efterlader en behagelig duft, mens den innovative formel undgår hvide rester i håret. Perfekt til travle hverdage eller når du har brug for hurtigt at friske håret op.

Specifikationer

Duft:Bergamot, hvid fersken, vaniljebønne
Køn:Unisex
Formel:Vegansk
Indhold:200 ml
Hårtype:Alle hårtyper
Egnet til:Mørke hårtoner

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken hårfarve passer denne variant til?

Divine Dark er specielt udviklet til mørke hårtoner - fra mahogni til chokolade til midnat sort. Den passer både til naturligt og farvebehandlet mørkt hår.

Hvor meget indeholder produktet og hvor længe holder det?

Produktet indeholder 200 ml i en praktisk sprayflaske. Holdbarhed afhænger af hvor ofte du bruger det, men typisk holder en flaske 2-3 måneder ved daglig brug.

Er produktet vegansk og kan det bruges af både mænd og kvinder?

Ja, tørshampooen har en vegansk formel og er unisex - velegnet til alle køn og hårtyper.

Hvordan anvendes tørshampooen korrekt?

Ryst flasken godt, spray fra 30 cm afstand ind i håret, massér ind med fingerspidserne og børst derefter håret som sædvanligt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml

PriceData har fulgt prisen på Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 35 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 31 kr.

Den nuværende pris på 32 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown Duo 2 x Dry Shampoo 200ml - 400 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202632 kr2,95 kr (8%)
25. maj 202634,95 kr2,95 kr (9%)
22. maj 202632 kr
21. maj 202631,08 kr1,08 kr (4%)
30. apr. 202630 kr4 kr (12%)
28. apr. 202634 kr1 kr (3%)
25. apr. 202633 kr
24. apr. 202632,95 kr2,05 kr (6%)
23. apr. 202635 kr2,05 kr (6%)
22. apr. 202632,95 kr2,05 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret