Gå til hovedindhold

Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm

BahcoRedskaberErgonomisk designProfessionel håndværk og gør-det-selvEAN: 7314150110988

Bahco 9031 justerbar skruenøgle 8" med ergonomisk design og ekstra stor kæbeåbning på 38mm. Indgraveret skala for præcis indstilling. Læs mere

Pris fra 192 krtil 385 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 193 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 177 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 192 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bahco 9031 Svensknøgle
192 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 9031, 340 g
195 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO skiftenøgle 8 ergo 9031
215 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm
229 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKIFTENØGLE ERGO 38MM 9031
260,48 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco ERGO 9031 skiftenøgle 8´´. Nøglevidde 38 mm
270 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bahco Skiftenøgle Ergo 8"
280 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Skiftenøgle ergo 38mm 9031
285 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ergo skiftenøgle ex.gribevidde 8"
-37%288,48 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Ergo skiftenøgle 8" - stor nøglevidde 0-38 mm
335 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo svensknøgle 8" - 0-38 mm - Stor
359 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco ERGO 9031 skiftenøgle 8''. Nøglevidde 38 mm
365 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 8" Skiftenøgle m/ 38 mm Kæbeåbning
385 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK192 kr192 krKøb
2CS MEGASTORE DK195 kr234 krKøb
3Proshop DK215 kr254 krKøb
4LavprisVærktøj229 kr229 krKøb
5EL-GROSSISTEN260,48 kr260,48 krKøb
6Elvvs.dk270 kr270 krKøb
7Homeshop DK280 kr280 krKøb
8MaintainIt285 kr285 krKøb
9Globaltools.dk288,48 kr288,48 krKøb
10BilligVVS DK335 kr335 krKøb
11LavprisVVS359 kr359 krKøb
12vvsfittings.dk365 kr365 krKøb
13Specialbutikken385 kr385 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco 9031 justerbar skruenøgle 8"

Bahco

Bahco 9031 justerbar skruenøgle 8" med ergonomisk design og ekstra stor kæbeåbning på 38mm. Indgraveret skala for præcis indstilling.

• skiftenøgle
• skruenøgle
• bahco værktøj
• justerbar nøgle
• håndværktøj
• ergonøgle
• Professionel håndværk og gør-det-selv
• Ergonomisk design

Beskrivelse

Bahco 9031 justerbar skruenøgle 8" er udviklet efter den videnskabelige Bahco ERGO proces for optimal ergonomi. Skruenøglen har ekstra stor kæbeåbning på 38mm og ekstra smalle kæber, som gør den ideel til professionelle opgaver og gør-det-selv projekter. Den højtlegerede stål konstruktion sikrer lang holdbarhed, mens det termoplastiske komforthåndtag giver sikkert greb. Indgraveret mm-skala muliggør hurtig og præcis forudindstilling af kæbeåbningen. Kompakt design gør den perfekt til trange arbejdsforhold, og den sorte finish er både præcisionshærdet og rustbeskyttet.

Specifikationer

skala:Indgraveret mm-skala
vægt:340g
finish:Sort, præcisionshærdet og rustbeskyttet
længde:200mm (8")
håndtag:Termoplastisk ergonomisk
standard:ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M-2003, BS 6333
materiale:Højtlegeret stål
kæbeåbning:38mm
særlige_egenskaber:Ekstra stor kæbeåbning, ekstra smalle kæber, kæbestav skjult i skaft

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stor en kæbeåbning har denne skruenøgle?

Bahco 9031 har en ekstra stor kæbeåbning på 38mm, hvilket er 40% mere end traditionelle skruenøgler i samme størrelse.

Er skruenøglen egnet til professionelt brug?

Ja, den er udviklet efter Bahco ERGO processen og overholder internationale standarder som ISO 6787 og DIN 3117, hvilket gør den ideel til professionelle opgaver.

Hvorfor er håndtaget ergonomisk?

Håndtaget er lavet af termoplastisk materiale med ergonomisk design, som giver komfort og sikkert greb selv ved længere tids brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm

PriceData har fulgt prisen på Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 180 kr.

Den nuværende pris på 192 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Bahco Ergo 8" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-38mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026192 kr3 kr (2%)
14. maj 2026195 kr7 kr (4%)
8. maj 2026188 kr4 kr (2%)
30. apr. 2026192 kr4 kr (2%)
24. apr. 2026188 kr4 kr (2%)
23. apr. 2026192 kr3 kr (2%)
19. apr. 2026195 kr7 kr (4%)
18. apr. 2026188 kr7 kr (4%)
13. apr. 2026195 kr13 kr (7%)
10. apr. 2026182 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret