Gå til hovedindhold

Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel

AXAGONHarddiskeEAN: 8595247908230
Pris fra 173 krtil 239 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 66 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 173 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AXAGON Interfaceadapter
173 kr
Til butik
AXAGON Interfaceadapter billede

Produktinformation

AXAGON - Interfaceadapter - M.2 - M.2 Card (PCIe NVMe & SATA) - USB-C

Produktspecifikationer

Mærke: AXAGON
Artikel nr.: ADM2-CM
EAN: 8595247908230
Varenr.: 1002445286
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AXAGON USB-C 10 Gbps M.2 Adapter for NVMe & SATA SSD
183 kr
Til butik
AXAGON USB-C 10 Gbps M.2 Adapter for NVMe & SATA SSD billede

Produktinformation

M.2-adapter med USB 10 Gbps-interface til NVMe- og SATA-SSD'er, fast 10 cm USB-C-kabel, understøtter UASP, TRIM og S.M.A.R.T. Kompakt plug-and-play-løsning AXAGON ADM2-CM, der læser både NVMe- og SATA M.2-drev og leverer en stabil USB 3.2 Gen 2-forbindelse for nem adgang til drevet. USB 3.2 Gen 2 (op til 10 Gbit/s) via fastmonteret USB-C-kabel Understøtter NVMe (M-key) og SATA (B+M-key) M.2 SSD'er i en enkelt slot Understøtter UASP, TRIM og S.M.A.R.T. samt mulighed for at boote fra ekstern SSD Plug-and-play med hot-plug-funktionalitet og blå LED-aktivitetsindikator USB-bus-drevet (op til 900 mA) og kompatibel med Windows, macOS, iPadOS, iOS, Linux, Chrome OS og Android Lille, USB-bus-drevet adapter, der forenkler test, overførsel, backup og gendannelse af M.2 SSD'er.

Produktspecifikationer

Mærke: AXAGON
Kategori: SSD
Artikel nr.: ADM2-CM
EAN: 8595247908230
Varenr.: 3416333
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel
184 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AXAGON ADM2-CM USB-C adapter til M.2 NVMe & SATA SSD
-9%209 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AXAGON ADM2-CM USB-C adapter til M.2 NVMe & SATA SSD
-8%229 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AXAGON Interfaceadapter
239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK173 kr173 krKøb
2Proshop DK183 kr222 krKøb
3CS MEGASTORE DK184 kr223 krKøb
4Boligcenter DK209 kr209 krKøb
5Vivas DK229 kr298 krKøb
6Ultrashop239 kr239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel

PriceData har fulgt prisen på Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel i 182 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 607 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 197 kr.

Den nuværende pris på 173 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Axagon USB HUB AXAGON ADM2-CM USB-C 10Gbps - M.2 NVMe &amp SATA SSD-adapter, 10 cm USB-C-kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026173 kr6 kr (3%)
29. maj 2026179 kr3 kr (2%)
27. maj 2026176 kr7 kr (4%)
26. maj 2026169 kr16 kr (9%)
25. maj 2026185 kr18 kr (9%)
24. maj 2026203 kr6 kr (3%)
19. maj 2026209 kr4 kr (2%)
16. maj 2026205 kr3 kr (1%)
15. maj 2026202 kr18 kr (10%)
7. maj 2026184 kr11 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret