Gå til hovedindhold

Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America

MarvelActionfigurerEAN: 5010996359780
Pris fra 91 krtil 129,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 38,95 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 74 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Marvel Avengers Evergreen Titan Sr Cap
91 kr
Til butik
Marvel Avengers Evergreen Titan Sr Cap billede

Produktinformation

En superhelte-actionfigur fra MARVEL til fantasifuld leg. 28 cm Captain America-figur 11 ledpunkter Klassisk Marvel-design Velegnet til alderen 4 år og opefter Perfekt til leg og fremvisning

Produktspecifikationer

Mærke: Marvel
Kategori: Figur
Artikel nr.: G27715X00
EAN: 5010996359780
Varenr.: 3464374
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Avengers Titan Figure 30 cm V2 - Captain America
93 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AVENGERS Titan-figur 30 cm V2 – Captain America (G27715X0)
110 kr
Til butik
AVENGERS Titan-figur 30 cm V2 – Captain America (G27715X0) billede

Produktinformation

Træd ind i Marvels actionfyldte verden med, Titan Hero Series Captain America-figuren, fra, AVENGERS, . Med en højde på 30 cm vækker denne figur den ikoniske superhelt til live, klar til at forsvare retfærdigheden og føre AVENGERS til sejr. Denne figur er perfekt til både unge fans og samlere og er et must-have til enhver superheltsamling. Egenskaber: Ikonisk design: Denne Captain America-figur er omhyggeligt designet til at fange essensen af den elskede karakter. Fra hans karakteristiske skjold til hans klassiske blå, røde og hvide kostume er hver eneste detalje udformet til perfektion. Bevægelige led: Med flere bevægelige led giver denne figur mulighed for dynamiske stillinger og actionfyldt leg. Uanset om han kaster sit skjold eller leder angrebet, er Captain America altid klar til action. Holdbar konstruktion: Denne figur er fremstillet af materialer af høj kvalitet og er bygget til at modstå intense legesessioner. Den er robust nok til at klare de hårde og vilde superhelteeventyr. Perfekt størrelse: Med en højde på 30 cm har denne figur den ideelle størrelse til både leg og udstilling. Den passer perfekt ind i enhver samling og vil helt sikkert skille sig ud på enhver hylde. Hvorfor vælge Captain America?, Captain America, også kendt som Steve Rogers, er et symbol på mod, retfærdighed og urokkelig beslutsomhed. Som leder af AVENGERS inspirerer han dem omkring sig til at kæmpe for det, der er rigtigt. Denne figur giver fans mulighed for at tage et stykke af den heltemodighed med hjem og skabe deres egne episke kampe og eventyr. Fantasi, Denne figur tilskynder til fantasifuld leg og hjælper børn med at udvikle kreativitet og fortællerevner. Børn kan genskabe deres yndlingsscener fra filmene eller opfinde nye missioner for Captain America og hans superhelteallierede. Det er en fantastisk måde at stimulere deres fantasi på og holde dem underholdt i timevis. Fantastisk gaveidé, Leder du efter den perfekte gave til en Marvel-fan? Så behøver du ikke lede længere! Denne Captain America-figur er et fremragende valg til fødselsdage, helligdage eller enhver anden særlig lejlighed. Det er en gave, der vil blive værdsat af fans i alle aldre. Sikkerhedsoplysninger, Denne figur er designet med sikkerhed for øje og er velegnet til børn fra 4 år og opefter. Overvåg altid legen for at sikre en sikker og sjov oplevelse. Tag heltegerningerne og spændingen fra Marvel-universet med hjem med figuren Captain America fra Titan Hero-serien fraAVENGERS. Uanset om den skal bruges til leg eller udstilling, vil denne figur helt sikkert være et fremragende supplement til enhver samling. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: AVENGERS
Kategori: Figurer, miniaturer og tilbehør
EAN: 5010996359780
Varenr.: D37482
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America
129,95 kr
Til butik
Gå til Eurotoys
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Avengers Titan Hero Captain Amercia 30cm
129,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK91 kr130 krKøb
2CS MEGASTORE DK93 kr132 krKøb
3Teknikproffset DK110 kr159 krKøb
4Kids-world.dk129,95 kr129,95 krKøb
5Eurotoys129,95 kr129,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America

PriceData har fulgt prisen på Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America i 131 dage. Laveste pris i perioden er 74 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 107 kr.

Den nuværende pris på 91 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Marvel Avengers Actionfigur - 30cm - Titan - Captain America de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 202691 kr17 kr (23%)
26. apr. 202674 kr2 kr (3%)
25. apr. 202676 kr15 kr (16%)
12. mar. 202691 kr25 kr (22%)
10. mar. 2026116 kr5 kr (4%)
7. mar. 2026121 kr7 kr (5%)
4. mar. 2026128 kr8,05 kr (7%)
2. mar. 2026119,95 kr8,05 kr (6%)
24. feb. 2026128 kr2 kr (2%)
23. jan. 2026130 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret