Gå til hovedindhold

ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort

ASUSTORSystemer til netværkslagringEAN: 4710474831470
Pris fra 3.591 krtil 5.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.228 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.270 kr 16. apr.

Sammenlign priser på ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3591 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUSTOR FLASHSTOR 6 FS6706T 6Moduler
3.591 kr
Til butik
ASUSTOR FLASHSTOR 6 FS6706T 6Moduler billede

Produktinformation

ASUSTOR FLASHSTOR 6 FS6706T - NAS-server - 6 bays - PCI Express 3.0 - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Mærke: ASUSTOR
Artikel nr.: FS6706T
EAN: 4710474831470
Varenr.: 1001348202
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUSTOR Flashstor 6T FS6706T - NAS-Server
3.601 kr
Til butik
ASUSTOR Flashstor 6T FS6706T - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med seks-bay all-SSD-lagring og seks M.2-slots, drevet af en quad-core Intel Celeron N5105 2,0 GHz-CPU, 4 GB DDR4-hukommelse og to 2,5GbE-porte for høj gennemstrømning på netværket. ASUSTOR Flashstor er en diskless netværkslagringsenhed, der kører ASUSTOR Data Master (ADM) 4.2, understøtter flere RAID-niveauer og tilbyder alsidig tilslutning til medier, backup og virtualiseringsopgaver. Understøtter RAID 0, 1, 5, 6, 10 og JBOD med online kapacitetsudvidelse og RAID-niveau-migrering Sekventiel ydelse op til 590 MB/s læsning og 583 MB/s skrivning (RAID 5) Seks M.2 2280-slots plus seks drevbåse til fuld-flash-konfigurationer Dobbelt 2,5 Gigabit Ethernet, HDMI-udgang, 2 x USB 3.2 Gen 2 og 2 x USB 2.0 Indbyggede funktioner: S.M.A.R.T., UPS-understøttelse, infrarød sensor, 80 mm køleventilator og Kensington-sikkerhedslås Webbaseret administration, cloud-backup-kompatibilitet og omfattende protokolunderstøttelse (SMB, NFS, AFP, FTP, SFTP, WebDAV) gør opsætning og løbende styring ligetil.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUSTOR
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: FS6706T
EAN: 4710474831470
Varenr.: 3183121
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUSTOR FLASHSTOR 6 FS6706T - NAS-server - iSCSI support
3.651 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort
-2%5.799 kr
Før 5.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort
-2%5.819 kr
Før 5.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.591 kr3.591 krKøb
2Proshop DK3.601 kr3.601 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.651 kr3.651 krKøb
4Boligcenter DK5.799 kr5.799 krKøb
5Vivas DK5.819 kr5.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort

PriceData har fulgt prisen på ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort i 145 dage. Laveste pris i perioden er 3.270 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 4.203 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.948 kr.

Den nuværende pris på 3.591 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUSTOR FS6706T NAS - kompakt 6-bays M.2 SSD, Celeron N5105, 4 GB DDR4 - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.591 kr1 kr (0%)
29. maj 20263.590 kr13 kr (0%)
28. maj 20263.603 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.604 kr1 kr (0%)
26. maj 20263.605 kr11 kr (0%)
25. maj 20263.616 kr19 kr (1%)
24. maj 20263.635 kr49 kr (1%)
23. maj 20263.684 kr48 kr (1%)
22. maj 20263.732 kr128 kr (3%)
21. maj 20263.860 kr259 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret