Gå til hovedindhold

ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band

ASUSNetværkEAN: 4711387532034
Pris fra 1.490 krtil 2.285 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 795 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1490 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS BT8 router
-38%1.490 kr
Før 2.390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS BT8 router billede

Produktinformation

ASUS BT8 router - BE14000, tri-band, dual 2.5G ports, WiFi 7 - Netværk Routere

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netværk
Artikel nr.: 90IG0930-MO3B00
EAN: 4711387532034
Varenr.: 1312698
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenWiFi BT8 Wi-Fi-system
1.520 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band
1.669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi mesh system ASUS ZenWiFi BT8 - desktop, hvid
-31%1.799 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi mesh system ASUS ZenWiFi BT8 - desktop, hvid
-31%1.819 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ZenWiFi BT8 Tri-band WiFi 7 Mesh-router, hvid
1.847 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenWiFi BT8 Wi-Fi-system
2.049 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenWiFi BT8 -Wi-Fi 7 - Mesh system - 10GBE - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
2.285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.490 kr1.490 krKøb
2CompuMail DK1.520 kr1.520 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.669 kr1.669 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
6Teknikproffset DK1.847 kr1.906 krKøb
7Ultrashop2.049 kr2.049 krKøb
8Proshop DK2.285 kr2.285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.490 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 2.098 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.894 kr.

Den nuværende pris på 1.490 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 36 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for ASUS ZenWiFi BT8 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 2.5GbE, 5GbE, 10GbE Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 20261.490 kr427 kr (22%)
1. maj 20261.917 kr12 kr (1%)
30. apr. 20261.929 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.930 kr14 kr (1%)
28. apr. 20261.916 kr12 kr (1%)
27. apr. 20261.928 kr12 kr (1%)
26. apr. 20261.916 kr107 kr (6%)
25. apr. 20261.809 kr10 kr (1%)
20. apr. 20261.819 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.818 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret