Gå til hovedindhold

ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz

AsusComputerskærmeEAN: 4711387497098
Pris fra 790 krtil 1.239 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 449 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 765 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 790 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz
790 kr
Til butik
ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz billede

Produktinformation

ASUS VY229HF - LED-skærm - 22" (22" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, VGA - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0960-B03170
EAN: 4711387497098
Varenr.: 1002216701
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
22" ASUS VY229HF - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
800 kr
Til butik
22" ASUS VY229HF - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS VY229HF monitor leverer klare, farvenøjagtige billeder til daglig produktivitet og medieafspilning med IPS-panel for brede betragtningsvinkler. Størrelse: 22" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, VGA Særlige funktioner: 1 ms (MPRT); TUV Rheinland Low Blue Light; Flicker-Free; Tilt Kompakt format, hurtig responstid og grundlæggende tilslutninger gør den velegnet til effektivt skrivebordsarbejde, flydende videoafspilning og behagelige lange arbejdsperioder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0960-B03170
EAN: 4711387497098
Varenr.: 3278836
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS VY229HF 22" Full HD IPS skærm - 75 Hz, Eye Care+
-7%899 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS VY229HF 22" Full HD IPS skærm - 75 Hz, Eye Care+ billede

Produktinformation

Fordele ved ASUS VY229HF skærmFå skarp og behagelig visning i hverdagen med ASUS VY229HF. Den 21,4" IPS-skærm i Full HD leverer klare farver og brede betragtningsvinkler på 178°, så billeder, video og dokumenter står tydeligt fra alle sider. Med 75 Hz opdateringshastighed, 1 ms MPRT og AMD FreeSync får du en flydende oplevelse til både arbejde, studier og let gaming.Komfort til lange skærmdageSkærmen er udstyret med ASUS Eye Care+, flimmerfri teknologi og Low Blue Light, der mindsker belastning af øjnene. Den matte, antirefleks overflade reducerer genskin, og den vippelige fod (-5° til 23°) gør det nemt at finde en behagelig position på skrivebordet i hjemmet.Nem tilslutning og fleksibel opsætningVY229HF har HDMI og VGA samt hovedtelefonudgang, så du let kan forbinde pc, bærbar eller medieafspiller. Skærmen kan VESA-monteres (100 × 100 mm) for en ren opsætning på væg eller arm. Medfølgende HDMI- og AC-kabel samt hurtig startvejledning gør det enkelt at komme i gang.Skærmstørrelse: 54,5 cm (21,4")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LED-bagbelysningLysstyrke: 250 cd/m²Kontrastforhold: 1.000:1Farver: 16,7 mio.Synsvinkler: 178°/178°Opdateringshastighed: 75 HzResponstid: 1 ms (MPRT)Synlig fladskærm: AntirefleksTilslutninger: 1 × HDMI, 1 × VGA, hovedtelefonudgangFreeSync: JaHøjdejustering: Nej; Tilt: -5° til 23°VESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 11,03 W (typ.), 0,5 W (spare), 0,3 W (slukket)Strøm: 100–240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningFarve: Sort; Aftagelig stand: JaPakkens indhold: Stand, HDMI-kabel, AC-kabel, hurtig startvejledningEnergieffektivitet (SDR): Klasse E; 15 kWh/1.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 6.08g
EAN: 4711387497098
Varenr.: 2092222
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS VY229HF 22" Full HD IPS skærm - 75 Hz, Eye Care+
-7%919 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Asus Vy229Hf Computer Monitor 54.5
1.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK790 kr790 krKøb
2Proshop DK800 kr839 krKøb
3Boligcenter DK899 kr899 krKøb
4Vivas DK919 kr998 krKøb
5Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 701 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 820 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 768 kr.

Den nuværende pris på 790 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for ASUS VY229HF 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. apr. 2026790 kr19 kr (2%)
5. apr. 2026771 kr6 kr (1%)
2. apr. 2026765 kr6 kr (1%)
22. mar. 2026771 kr7 kr (1%)
19. mar. 2026778 kr6 kr (1%)
17. mar. 2026784 kr1 kr (0%)
16. mar. 2026783 kr7 kr (1%)
15. mar. 2026790 kr12 kr (2%)
14. mar. 2026778 kr10 kr (1%)
13. mar. 2026768 kr24 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret