Gå til hovedindhold

ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black

AsusComputerskærmeEAN: 4711387948576
Pris fra 551 krtil 689 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 138 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 550 kr 18. maj

Sammenlign priser på ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 551 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS VP227HF 22" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz
551 kr
Til butik
ASUS VP227HF 22" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz billede

Produktinformation

ASUS VP227HF - LED-skærm - 22" (21.5" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - VA - 250 cd/m² - 4000:1 - 1 ms - HDMI, VGA - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0880-B01O71
EAN: 4711387948576
Varenr.: 1003666568
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
22" ASUS VP227HF
602 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS VP227HF 21,4" Full HD VA skærm - 100 Hz, sort
-22%669 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS VP227HF 21,4" Full HD VA skærm - 100 Hz, sort billede

Produktinformation

Skarp og behagelig hverdagsvisningASUS VP227HF er en kompakt 21,4" Full HD skærm, der leverer klar billedkvalitet til arbejde, studie og gaming i fritiden. Den flade VA-paneltype giver dyb kontrast på 4.000:1 og brede betragtningsvinkler på 178° - perfekt når flere ser med. Med op til 100 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT får du mere flydende bevægelse i spil og video.Behagelig for øjnene - hele dagenSkærmen er udstyret med Eye Care+ med flimmerfri teknologi og Low Blue Light, som hjælper med at reducere træthed ved lange sessioner foran computeren. Antirefleks-behandlingen mindsker generende genskin, så indholdet står tydeligt i både lyse og mørke omgivelser.Praktiske tilslutninger og fleksibel monteringTilslut nemt via HDMI 1.4 eller VGA. Der er hovedtelefonudgang (3,5 mm) for privat lytning. Skærmen kan vippes fra -5° til 20° og kan vægmonteres med 100 × 100 mm VESA - ideelt til både hjemmekontor og gaming-setup.Skærmstørrelse: 54,5 cm (21,4")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: VA, LED-baggrundsbelysningOpdateringshastighed: Op til 100 HzResponstid: 1 ms MPRTKontrast: 4.000:1Lysstyrke: 250 cd/m²Betragtningsvinkler: 178°/178°sRGB-dækning: 99 %Antirefleks: JaAdaptive Sync: VESA Adaptive SyncTilslutninger: 1 × HDMI 1.4, 1 × VGA, 1 × hovedtelefonudgang (3,5 mm), HDCP 1.4Ergonomi: Vip -5° til 20°, VESA 100 × 100 mmStrømforbrug (typisk): 9,97 WMål med stander: B 49,27 × H 36,38 × D 20,44 cmVægt: 2,6 kg (med stander)...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 5.66g
EAN: 4711387948576
Varenr.: 2093534
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS VP227HF 21,4" Full HD VA skærm - 100 Hz, sort
-22%689 kr
Før 879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK551 kr551 krKøb
2Proshop DK602 kr641 krKøb
3Boligcenter DK669 kr669 krKøb
4Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black

PriceData har fulgt prisen på ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black i 173 dage. Laveste pris i perioden er 550 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 614 kr.

Den nuværende pris på 551 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for ASUS VP227HF computer monitor 54.5 cm (21.4 ) 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026551 kr3 kr (1%)
2. jun. 2026554 kr9 kr (2%)
1. jun. 2026563 kr6 kr (1%)
27. maj 2026569 kr15 kr (3%)
26. maj 2026554 kr3 kr (1%)
25. maj 2026557 kr12 kr (2%)
20. maj 2026569 kr19 kr (3%)
18. maj 2026550 kr10 kr (2%)
17. maj 2026560 kr9 kr (2%)
12. maj 2026569 kr28 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret