Gå til hovedindhold

ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk

AsusEAN: 4718017391009
Pris fra 424 krtil 659 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 235 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 365 kr 16. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 424 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming H3 Kablet Høretelefoner Sort Grå
424 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming H3 Kablet Høretelefoner Sort Grå billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming H3 - Headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - metalgrå

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YH028G-B1UA00
EAN: 4718017391009
Varenr.: 995342305
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk
489 kr
Til butik
ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at høre hvor fjenderne kommer fra - uden at sprænge budgettet? 🎮 ASUS TUF H3 Gaming Headset er det perfekte første rigtige gaming-headset, der leverer professionel lydkvalitet til alle dine gaming-platforme. Med universel 3,5mm kompatibilitet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Trådløst Headset
EAN: 4718017391009
Varenr.: 44022486008045
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Asus TUF Gaming H3 gaming headset, color black
611 kr
Til butik
Asus TUF Gaming H3 gaming headset, color black billede

Produktinformation

The TUF Gaming H3 gaming headset is designed to provide incredible comfort and durability for gamers who play or stream for long periods of time. With a lightweight design, ASUS's fast-cooling ear cushions, stainless steel headband, 50mm ASUS Essence drivers, and airtight chamber design, the TUF Gaming H3 headset enhances your in-game audio experience with stunningly rich, immersive sound. The TUF Gaming H3 headset inherits the most iconic feature of ASUS gaming headsets: the airtight chamber and ASUS Essence drivers, which deliver clearer sound with powerful bass. Virtual 7.1 surround sound technology provides enhanced audio precision, giving you a competitive edge. The TUF Gaming H3 headset microphone features ASUS fast-cooling ear cushions made of 100% protein leather and quick-cooling foam, providing extreme comfort. The headband of the TUF Gaming H3 headset is made of stainless steel to withstand intense gaming. To enhance comfort, the headband is designed to provide 20% less clamping force than other headsets. The TUF Gaming H3 headset features a unidirectional boom microphone tuned specifically for clear voice communication, certified by leading communication applications. With intuitive buttons on the earcup, you can adjust volume instantly or mute the microphone. With the TUF Gaming H3, you don't need another headset for console gaming – it offers true cross-platform support, including PC, MAC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, and mobile devices. Features: Connectivity: 3.5mm (1/8”) connector, audio/microphone combo, Compatibility: PC, MAC, PlayStation® 4, Xbox 360®, Nintendo Switch, mobile devices, Driver: Driver diameter: 50mm, Microphone: unidirectional, Impedance: 32 Ohm, Frequency response, headset: 20 Hz - 20,000 KHz, Frequency response, microphone: 50 Hz - 10,000 KHz, Cable: 1.3m headset cable and 1.3m splitter cable, Weight: 294g, Package contents: main device, user manual, 3.5mm audio/mic splitter cable.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Headset
EAN: 4718017391009
Varenr.: C60123
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming H3 kablet headset - sort/grå (head-band)
639 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming H3 kablet headset - sort/grå (head-band)
659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK424 kr424 krKøb
2Geekd489 kr489 krKøb
3Teknikproffset DK611 kr670 krKøb
4Boligcenter DK639 kr639 krKøb
5Vivas DK659 kr738 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 260 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 614 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 430 kr.

Den nuværende pris på 424 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for ASUS TUF H3 Gaming Headset for PC, MAC, PS4 - Gun Metal - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026424 kr1 kr (0%)
22. maj 2026423 kr1 kr (0%)
20. maj 2026422 kr2 kr (0%)
14. maj 2026420 kr1 kr (0%)
13. maj 2026419 kr4 kr (1%)
9. maj 2026423 kr1 kr (0%)
8. maj 2026424 kr65 kr (13%)
2. maj 2026489 kr123 kr (20%)
1. maj 2026612 kr123 kr (25%)
15. apr. 2026489 kr125 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret