Gå til hovedindhold

ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk

ASUSHovedtelefoner og headsetEAN: 4711387671832
Pris fra 349 krtil 891 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 542 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 349 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming H1 Gen II
349 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming H1 Gen II billede

Produktinformation

Kablet gaming-headset med 40 mm ASUS Essence-drivere, virtuel 7.1 surroundlyd, TeamSpeak-certificeret mikrofon, letvægtsdesign på 297 gram, holdbare ørepuder og symbolsk TUF-logo-belysning 40 mm ASUS Essence-drivere og virtuel 7.1 surroundlyd for medrivende in-game lyd TeamSpeak-certificeret retningsbestemt mikrofon for klar kommunikation i spil Letvægtsdesign på 297 gram med metalophængt hovedbøjle for komfort under maratongaming Holdbare ørepuder er nemme at fjerne og modstandsdygtige over for alkohol og hypoklorsyre for nem daglig rengøring Symbolsk TUF-logo-belysning tilføjer en karakteristisk stil til ethvert gaming-setup USB Type-A-forbindelse til kompatibilitet med pc'er og PlayStation 5 Indbyggede kontrolknapper til lydstyrke, mikrofondæmpning, virtuel 7.1 surroundlyd og belysning til/fra...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: 90YH044B-BHUA00
EAN: 4711387671832
Varenr.: 3369917
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming H1 Gen II Kablet Høretelefoner Sort
434 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming H1 Gen II - kablet headset med hovedbøjle, USB Type‑A - sort
-26%539 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming H1 Gen II - kablet headset med hovedbøjle, USB Type‑A - sort billede

Produktinformation

Gaming-headset med klar lyd og komfortASUS TUF Gaming H1 Gen II er et kablet gaming-headset skabt til stabile sessions foran skærmen. Med binaural konstruktion og omsluttende ørekopper får du et fokuseret lydbillede, mens den unidirektionelle boom-mikrofon opfanger din stemme tydeligt i chat og spil. Headsettet vejer kun 297 g og har en fleksibel hovedbøjle for behagelig brug i længere tid.Immersiv lyd til spil og streamingDe 40 mm neodym-drivere leverer frekvensområdet 20 - 20.000 Hz, så både detaljer og kraftige effekter står skarpt. Aktiveret virtuel 7,1 surround giver et mere rummeligt lydbillede, som hjælper dig med retningsfornemmelse i spil. LED-indikatorer på ørekopperne fuldender det stilrene design i sort.Plug-and-play via USBForbindelsen er enkel: USB Type‑A og en 2 m kabel længde giver fri bevægelse ved skrivebordet. Den indbyggede in-line fjernbetjening gør det let at justere på farten. Anbefalet til gaming og daglig brug, når du vil have pålidelig lyd uden besvær.Tilslutning: Kablet via USB Type‑AKabel: 2 m, in-line kontrolenhedVægt: 297 gBærestil: Hovedbøjle, circumauralDriverenheder: 40 mm, neodym-magneterFrekvensområde (hovedtelefon): 20 – 20.000 HzImpedans: 32 ΩMikrofon: Unidirektionel boom, 100 – 10.000 Hz, −24 dBVirtuel surround: 7,1Farve: SortPakkens mål: 18,3 × 23,6 × 11,1 cm; vægt 507 g; æskeMedfølger: Quick start guide, garantikort...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Høretelefoner
Vægt: 1.03g
EAN: 4711387671832
Varenr.: 2069537
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming H1 Gen II - kablet headset med hovedbøjle, USB Type‑A - sort
-25%559 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk
891 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK349 kr388 krKøb
2CompuMail DK434 kr434 krKøb
3Boligcenter DK539 kr539 krKøb
4Vivas DK559 kr638 krKøb
5Geekd891 kr891 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 333 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 423 kr.

Den nuværende pris på 349 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for ASUS TUF H1 GEN II USB-A Gaming Headset with 7.1 Surround Sound for PC and PS5 - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026349 kr10 kr (3%)
1. maj 2026359 kr10 kr (3%)
30. apr. 2026349 kr10 kr (3%)
29. apr. 2026359 kr10 kr (3%)
18. apr. 2026349 kr38 kr (10%)
2. apr. 2026387 kr3 kr (1%)
28. mar. 2026390 kr2 kr (1%)
26. mar. 2026392 kr2 kr (1%)
25. mar. 2026390 kr2 kr (1%)
22. mar. 2026392 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret