Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

ASUSComputerskærmeEAN: 4718017505918
Pris fra 1.198 krtil 1.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 721 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.127 kr 22. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1198 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming VG279QM 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
1.198 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming VG279QM 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM05H0-B01370
EAN: 4718017505918
Varenr.: 995655699
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS TUF Gaming VG279QM - 1920x1080 (FHD) - 280Hz - IPS
1.239 kr
Til butik
27" ASUS TUF Gaming VG279QM - 1920x1080 (FHD) - 280Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG279QM monitor leverer konkurrencedygtig gamingydelse med IPS-klare billeder og adaptive sync for ultra-glatte, farvenøjagtige visuelle oplevelser. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 280Hz (DisplayPort OC), 240Hz (HDMI) Paneltype: IPS Forbindelse: 2x HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC Compatible; DisplayHDR 400; TUV Rheinland Low Blue Light; Flicker-Free; Ergonomisk stativ (højde, tilt, drej, pivot) Hurtig respons, ergonomiske justeringer og HDR-understøttelse mindsker inputlag og screen tearing samtidig med præcis farvegengivelse og behagelig visning under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM05H0-B03370
EAN: 4718017505918
Varenr.: 2826372
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere
1.438 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF Gaming VG279QM 27 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz Pivot Skærm
1.455 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF Gaming VG279QM 27 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk
1.465 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm ASUS TUF Gaming VG279QM 27" IPS Full HD 280 Hz
-32%1.499 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm ASUS TUF Gaming VG279QM 27" IPS Full HD 280 Hz
-32%1.519 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming VG279QM 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.198 kr1.198 krKøb
2Proshop DK1.239 kr1.239 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.438 kr1.438 krKøb
4Teknikproffset DK1.455 kr1.524 krKøb
5Geekd1.465 kr1.465 krKøb
6Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
7Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
8Ultrashop1.919 kr1.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere i 163 dage. Laveste pris i perioden er 1.127 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 1.568 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.384 kr.

Den nuværende pris på 1.198 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG279QM - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.198 kr109 kr (8%)
26. maj 20261.307 kr61 kr (5%)
25. maj 20261.246 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.255 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.263 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.264 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.272 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.281 kr10 kr (1%)
15. maj 20261.291 kr92 kr (7%)
14. maj 20261.383 kr44 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret