Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387984710
Pris fra 1.372 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 347 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.128 kr 3. apr.

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1372 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz
1.372 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG259QMR5A - LED-skærm - gaming - 25" (24.5" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 310 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0BR0-B01O71
EAN: 4711387984710
Varenr.: 1003539536
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,5" ASUS TUF Gaming VG259QMR5A - 1920x1080 - 310Hz - IPS
1.425 kr
Til butik
24,5" ASUS TUF Gaming VG259QMR5A - 1920x1080 - 310Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG259QMR5A monitor kombinerer højhastighedsrespons og ergonomisk justerbarhed for at forbedre konkurrencemæssigt gameplay og længerevarende sessioner. Størrelse: 24.5" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 310Hz Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC compatibility; ASUS GamePlus; GameVisual; Flicker-Free; Low Blue Light; Anti-glare coating; 1 ms response time Balanceret farvegengivelse og lav latenstid reducerer forstyrrelser og øjenbelastning, mens ergonomisk tilt justering giver komfortabelt fokus under spil.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0BR0-B01O71
EAN: 4711387984710
Varenr.: 3420081
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24,5" FHD gaming-skærm (310 Hz) - Sort
-29%1.699 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24,5" FHD gaming-skærm (310 Hz) - Sort billede

Produktinformation

Fordele ved gaming-skærm i 24,5"ASUS TUF Gaming VG259QMR5A er skabt til hurtige spil og flydende e-sport. Den 24,5" Fast IPS-skærm leverer op til 310 Hz opdateringshastighed og 1 ms GTG for skarpe bevægelser, mens Full HD-opløsningen giver klare detaljer. FreeSync Premium og G-SYNC Compatible minimerer tearing, så du kan fokusere på sejren. Indbygget anti-genskin og flimmerfri teknologi samt Low Blue Light gør lange sessioner mere behagelige.Klare farver og moderne tilslutningMed 99 % sRGB, HDR10-understøttelse og 300 cd/m² lysstyrke får du levende farver i både spil og underholdning. Tilslut nemt din pc og konsoller via 2x HDMI 2.0 og DisplayPort 1.4. Skærmen har også hovedtelefonudgang og to indbyggede højttalere til enkel lyd uden ekstra udstyr.Skærmstørrelse: 62,2 cm (24,5")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9), Full HDPanel: Fast IPS, fladOpdateringshastighed: Op til 310 HzResponstid: 1 ms GTGHDR: HDR10-understøttetLysstyrke: 300 cd/m²Farverum: sRGB 99 %Synsvinkler: 178°/178°Kontrast: 1.000:1Tilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, 3,5 mm hovedtelefonudgangAdaptive sync: AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC CompatibleHøjttalere: 2 × 2 WErgonomi: Hældning −5° til 23°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug (typisk): 16 WMål med fod (H × B × D): 40,1 × 55,9 × 17,4 cmVægt med fod: 3,4 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 8.39g
EAN: 4711387984710
Varenr.: 2115926
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24,5" FHD gaming-skærm (310 Hz) - Sort
-29%1.719 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.372 kr1.372 krKøb
2Proshop DK1.425 kr1.425 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.808 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz i 156 dage. Laveste pris i perioden er 1.128 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.355 kr.

Den nuværende pris på 1.372 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG259QMR5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 310Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 20261.372 kr12 kr (1%)
2. jun. 20261.384 kr14 kr (1%)
31. maj 20261.398 kr46 kr (3%)
30. maj 20261.444 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.445 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.444 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.443 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.444 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.443 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.444 kr43 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret