Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

ASUSBroer og routereEAN: 4711387931851
Pris fra 999 krtil 1.379 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF-Gaming BE9400 router
-33%999 kr
Før 1.490 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF-Gaming BE9400 router billede

Produktinformation

ASUS TUF-Gaming BE9400 router - BE9400, tri-band, AiMesh, Game acceleration, 4xlan, WiFi 7 - Netværk Routere

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netværk
Artikel nr.: 90IG0A30-MO9C00
EAN: 4711387931851
Varenr.: 1327934
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF-Gaming BE9400 Router WiFi 7
1.122 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
1.149 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) billede

Produktinformation

Trådløs router der kombinerer højkapacitets Wi‑Fi, omfattende kablet tilslutning og avanceret netværksstyring til gamere og krævende brugere, med lav-latens funktioner, bred dækning, app-baseret konfiguration og indbygget sikkerhed til uafbrudt gaming, kvalitetsstreaming og intensiv multitasking på flere enheder. Standarder: IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) Bånd: 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz Ethernet: 1 WAN, integreret 4-Port switch, 2.5 Gigabit Ethernet Processor: 1.5 GHz CPU og 1 GB RAM Sikkerhed: WPA3-kryptering Egenskaber: OFDMA, stråleformeteknologi, 160 MHz og 320 MHz båndbreddesupport, Adaptive QoS, VPN-support, AiMesh Sikrer stabile forbindelser til flere kablede og trådløse enheder, mindsker forsinkelse under gaming og streaming og forenkler netværksstyring via app-baseret kontrol og indbygget sikkerhed.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG0A30-MO9C00
EAN: 4711387931851
Varenr.: 3416108
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 7 router ASUS TUF Gaming tri‑band 2,5G - sort
-19%1.289 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 7 router ASUS TUF Gaming tri‑band 2,5G - sort
-19%1.309 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming BE9400 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band
1.368 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF-Gaming BE9400 Router WiFi 7
1.379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK999 kr999 krKøb
2CompuMail DK1.122 kr1.122 krKøb
3Proshop DK1.149 kr1.149 krKøb
4Boligcenter DK1.289 kr1.289 krKøb
5Vivas DK1.309 kr1.378 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.368 kr1.368 krKøb
7Ultrashop1.379 kr1.379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 152 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.463 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.208 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS TUF Gaming BE9400 -Wi-Fi 7 - 6-Antenna - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026999 kr112 kr (10%)
23. maj 20261.111 kr11 kr (1%)
13. maj 20261.122 kr11 kr (1%)
12. maj 20261.111 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.109 kr42 kr (4%)
8. maj 20261.067 kr43 kr (4%)
7. maj 20261.110 kr1 kr (0%)
5. maj 20261.111 kr16 kr (1%)
4. maj 20261.127 kr27 kr (2%)
1. maj 20261.154 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret