Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4718017169349
Pris fra 5.772 krtil 7.029 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.257 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.735 kr 3. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5772 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG49VQ 49" VA 3840 x 1080 (UltraWide) HDMI DisplayPort
5.772 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG49VQ 49" VA 3840 x 1080 (UltraWide) HDMI DisplayPort billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG49VQ - LED-skærm - gaming - kurvet - 49" - 3840 x 1080 DFHD - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM04H0-B01170
EAN: 4718017169349
Varenr.: 993970235
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 49" Curved gamingskærm ROG Strix XG49VQ
5.890 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG Strix XG49VQ 49 3840 x 1080 Skærm - GEEKD.dk
6.088 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG49VQ 49 3840 x 1080 Skærm - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG49VQ: En Ultrabred Gaming Oplevelse Forvandl din gaming setup med ASUS ROG Strix XG49VQ, en 49" ultrabred monitor, der tilbyder en fordybende og panoramisk spiloplevelse. Denne højkvalitets LED-skærm med en imponerende 3840 x 1080 op...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Gamer Skærm
EAN: 4718017169349
Varenr.: 47784073560400
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" ASUS ROG Strix XG49VQ - 3840x1080 - 144Hz - VA
6.123 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort
-11%6.699 kr
Før 7.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort
-11%6.719 kr
Før 7.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG49VQ 49 VA 3840 x 1080 (UltraWide) HDMI DisplayPort
7.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.772 kr5.772 krKøb
2Komplett DK5.890 kr5.890 krKøb
3Geekd6.088 kr6.088 krKøb
4Proshop DK6.123 kr6.123 krKøb
5Boligcenter DK6.699 kr6.699 krKøb
6Vivas DK6.719 kr7.218 krKøb
7Ultrashop7.029 kr7.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.735 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 6.098 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.837 kr.

Den nuværende pris på 5.772 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for ASUS ROG Strix XG49VQ 49" kurvet gaming-skærm - 3840 × 1080, 144 Hz, VA, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20265.772 kr5 kr (0%)
31. maj 20265.767 kr100 kr (2%)
23. maj 20265.867 kr23 kr (0%)
20. maj 20265.890 kr143 kr (2%)
17. maj 20265.747 kr12 kr (0%)
16. maj 20265.759 kr17 kr (0%)
15. maj 20265.742 kr6 kr (0%)
14. maj 20265.748 kr12 kr (0%)
13. maj 20265.760 kr14 kr (0%)
9. maj 20265.774 kr36 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret