Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

AsusComputer – tilbehørEAN: 4711387447345
Pris fra 2.745 krtil 3.579 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 834 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.734 kr 16. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2745 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz
2.745 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27UCS - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - Fast IPS - 450 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - mørkegrå

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM09S0-B01170
EAN: 4711387447345
Varenr.: 1002216705
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Strix XG27UCS - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS
2.997 kr
Til butik
27" ASUS ROG Strix XG27UCS - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27UCS monitor kombinerer høj farvenøjagtighed og hurtig ydeevne til både kreativt arbejde og konkurrencedygtigt gameplay, med Fast IPS for klar og levende gengivelse. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 160Hz Paneltype: Fast IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync; NVIDIA G-SYNC Compatible; VESA Adaptive-Sync; HDR10; DisplayHDR 400; 1 ms response time; 130% sRGB; 95% DCI-P3 Bred farvedækning, HDR og adaptive-sync sammen med lav responstid giver glatte, nøjagtige billeder til både hurtige spil og krævende indholdsproduktion.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM09S0-B01170
EAN: 4711387447345
Varenr.: 3259578
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm ASUS XG27UCS 27" 4K (3840 × 2160) 160 Hz Fast IPS - sort
-29%3.499 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm ASUS XG27UCS 27" 4K (3840 × 2160) 160 Hz Fast IPS - sort billede

Produktinformation

Fordele ved 4K gaming skærmASUS XG27UCS er en 27" 4K gaming skærm designet til dig, der vil have knivskarp grafik og hurtig respons. Fast IPS-panelet leverer levende farver og brede betragtningsvinkler på 178°, mens den matte overflade reducerer generende refleksioner. Med op til 160 Hz opdateringshastighed og 1 ms respons får du glidende gameplay, og teknologier som NVIDIA G-SYNC Compatible og AMD FreeSync minimerer tearing og stuttering.Skabt til spil og performanceSkærmen har 400 cd/m² lysstyrke (450 cd/m² peak) og HDR-understøttelse med DisplayHDR 400 og HDR10, så højlys og skygger får mere dybde. Farverne er præcise med 95 % DCI-P3 og 130 % sRGB dækning samt 163 ppi pixeltæthed. Low Blue Light og flimmerfri teknologi giver mere komfortable sessions, og Game Mode, bevægelsessløring-reduktion og Shadow Control hjælper dig med at se detaljer i mørke scener.Fleksibel tilslutning og ergonomiTilslut via HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 eller USB-C med DisplayPort Alt Mode og op til 15 W USB Power Delivery. Det fuldt justerbare stativ giver højdejustering (op til 12 cm), tilt, drejning og pivot 90° - perfekt til både spil og arbejde. VESA 100 × 100 mm gør vægmontering enkel.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 3840 × 2160 (4K Ultra HD)Panel: Fast IPS, flad, matOpdateringshastighed: Op til 160 HzResponstid: 1 msLysstyrke: 400 cd/m² (peak 450 cd/m²)Kontrastforhold: 1.000:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 1,073 mia., 95 % DCI-P3, 130 % sRGBHDR: HDR10, DisplayHDR 400Synligt område: 59,7 × 33,6 cmTilslutninger: 1 × HDMI 2.1, 1 × DisplayPort 1.4, 1 × USB‑C (DP Alt Mode, op til 15 W), 1 × 3,5 mm hovedtelefonudgangSync: NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync, VESA Adaptive SyncErgonomi: Højdejustering 12 cm, tilt −5° til 20°, drejning ±45°, pivot ±90°, VE...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 17.05g
EAN: 4711387447345
Varenr.: 1994735
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm ASUS XG27UCS 27" 4K (3840 × 2160) 160 Hz Fast IPS - sort
-28%3.519 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27UCS 27 Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz
3.579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.745 kr2.745 krKøb
2Proshop DK2.997 kr2.997 krKøb
3Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
4Vivas DK3.519 kr3.708 krKøb
5Ultrashop3.579 kr3.579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.734 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 3.507 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.061 kr.

Den nuværende pris på 2.745 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27UCS 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20262.745 kr11 kr (0%)
16. apr. 20262.734 kr253 kr (8%)
14. apr. 20262.987 kr11 kr (0%)
13. apr. 20262.998 kr1 kr (0%)
11. apr. 20262.999 kr162 kr (5%)
9. apr. 20263.161 kr2 kr (0%)
8. apr. 20263.159 kr245 kr (8%)
5. apr. 20262.914 kr6 kr (0%)
4. apr. 20262.908 kr1 kr (0%)
3. apr. 20262.907 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret