Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711081927150
Pris fra 3.073 krtil 4.029 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 956 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.722 kr 26. mar.

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3073 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz
3.073 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27AQV - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 WQHD @ 165 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM08G0-B01A70
EAN: 4711081927150
Varenr.: 1000965250
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Strix XG27AQV - 2560x1440 (QHD) - 170Hz - IPS
3.084 kr
Til butik
27" ASUS ROG Strix XG27AQV - 2560x1440 (QHD) - 170Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27AQV gaming monitor leverer en hurtig, immersiv kurvet oplevelse til kompetitivt gameplay med levende Fast IPS-farver og HDR for klare billeder. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 170Hz Paneltype: Fast IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; NVIDIA G-SYNC Compatible; DisplayHDR 400; Trace Free; Flicker-Free; ASUS GamePlus Adaptive-sync-understøttelse, HDR-klare billeder og ergonomiske justeringer sikrer jævne, artefaktfrie billeder og komfort under lange spil.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM08G0-B01A70
EAN: 4711081927150
Varenr.: 3159116
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix XG27AQV 27" kurvet gaming skærm - WQHD 165 Hz Fast IPS
-28%3.599 kr
Før 4.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Strix XG27AQV 27" kurvet gaming skærm - WQHD 165 Hz Fast IPS billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27AQV - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 WQHD @ 165 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sortGenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC CompatibleBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.3 cm x 23.5 cm x 39.9 cm - med stander (laveste position)Egenskaber: Flicker Free-teknologiTrace Free TechnologyASUS GameVisual TechnologyColor Temperature SelectionASUS GamePlusASUS Extreme Low Motion Blur technologyVariable refresh rate (VRR)GameFast Input TechnologyShadow Boost-teknologiASUS Display Widget LiteLow Blue Light-teknologiASUS Smart Contrast Ratio (ASCR)Energiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1389792Farve: SortFarve support: 16,8 millioner farverFarvespektrum: 120% sRGBFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 400HDR-format: HDR10Kontrastforhold: 1000:1Kurvet skærm: Ja (2900R)Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 400 cd/m²Paneltype: Fast IPSPixel Pitch: 0.233 mmResponstid: 1 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TF...

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 7.96g
EAN: 4711081927150
Varenr.: 2170428
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix XG27AQV 27" kurvet gaming skærm - WQHD 165 Hz Fast IPS
-28%3.619 kr
Før 5.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27AQV 27 Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz
4.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.073 kr3.073 krKøb
2Proshop DK3.084 kr3.084 krKøb
3Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
4Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb
5Ultrashop4.029 kr4.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.722 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 4.288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.423 kr.

Den nuværende pris på 3.073 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27AQV 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20263.073 kr24 kr (1%)
23. maj 20263.097 kr55 kr (2%)
22. maj 20263.152 kr44 kr (1%)
21. maj 20263.196 kr22 kr (1%)
18. maj 20263.218 kr52 kr (2%)
17. maj 20263.270 kr25 kr (1%)
16. maj 20263.245 kr27 kr (1%)
15. maj 20263.218 kr27 kr (1%)
14. maj 20263.245 kr33 kr (1%)
13. maj 20263.278 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret