Gå til hovedindhold

ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card

AsusLagringsdrev – tilbehørEAN: 4718017849036
Pris fra 360 krtil 509 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 149 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 358 kr 23. maj

Sammenlign priser på ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 360 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card
360 kr
Til butik
ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix Arion Lite - Lagringspakning - M.2 - M.2 NVMe Card - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ESD-S1CL/BLK/G/AS
EAN: 4718017849036
Varenr.: 998400492
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Arion Lite NVMe SSD Enclosure
364 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix Arion Lite - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
-2%489 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Strix Arion Lite - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort billede

Produktinformation

Stilrent M.2 SSD-kabinet til hurtig ekstern lagringASUS ROG Strix Arion Lite er et sort SSD-kabinet til M.2-drev, der gør det nemt at forvandle et internt drev til bærbar lagring. Med USB 3.2 Gen 2 og en dataoverførsel på op til 10 Gbit/s får du smidige arbejdsgange til spil, video og store filer - både på Windows og macOS.Designet til gaming og mobilitetKabinettet har et markant ROG-look med lysdetaljer og en kompakt form, der er let at have med. Det understøtter ét M.2-drev med PCI Express-grænseflade og tilsluttes via USB-C. Den lave vægt på 98 g gør det oplagt i tasken, når du pendler eller arbejder på farten.Produkttype: SSD-kabinetFarve: SortUnderstøttet drev: 1 × M.2 (PCI Express)USB-version: 3.2 Gen 2Tilslutning: USB Type-CDatahastighed: 10 Gbit/sIndgangsspænding: 5 VKompatible systemer: Windows 8/8.1/10 (inkl. x64), Mac OS X 10.6–10.15Driftstemp.: 0 – 70 °C; Opbevaring: −30 – 60 °CRelativ luftfugtighed drift: 15 – 80 %; opbevaring: 10 – 90 %Mål: H × B × D: 12,45 × 4,77 × 1,09 cmVægt: 98 gMedfølger: Manual, USB-C til USB-C-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 0.26g
EAN: 4718017849036
Varenr.: 2114576
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix Arion Lite - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
-2%509 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK360 kr360 krKøb
2Proshop DK364 kr403 krKøb
3Boligcenter DK489 kr489 krKøb
4Vivas DK509 kr588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card

PriceData har fulgt prisen på ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card i 182 dage. Laveste pris i perioden er 209 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 522 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 322 kr.

Den nuværende pris på 360 kr er 12% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for ASUS Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026360 kr1 kr (0%)
24. maj 2026359 kr1 kr (0%)
23. maj 2026358 kr1 kr (0%)
16. maj 2026359 kr1 kr (0%)
15. maj 2026358 kr1 kr (0%)
13. maj 2026359 kr1 kr (0%)
9. maj 2026360 kr1 kr (0%)
6. maj 2026361 kr3 kr (1%)
3. maj 2026364 kr3 kr (1%)
2. maj 2026361 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret