Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort

ASUSTeK COMPUTEREAN: 4711636150200
Pris fra 1.428 krtil 1.749 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 321 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1428 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort
1.428 kr
Til butik
ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort billede

Produktinformation

ASUS ROG Raikiri II - Gamepad - 10 knapper - trådløs - 2.4 GHz/Bluetooth - for Microsoft Xbox One S, Microsoft Xbox One X, Microsoft Xbox One, PC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90GC0230-BGP000
EAN: 4711636150200
Varenr.: 1003858114
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Raikiri II - Wired Controller - Asus Rog Ally
1.499 kr
Til butik
ASUS ROG Raikiri II - Wired Controller - Asus Rog Ally billede

Produktinformation

ASUS ROG Raikiri II XBox WL Sort Bluetooth/RF/USB Gamepad Analog PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Den trådløse ROG Raikiri II Xbox-controller har TMR-joysticks, 1KHz pollingfrekvens i PC-tilstand, fire bagknapper, triggere i dobbelt tilstand, knapper med mikrokontakt og tri-mode tilslutning. Alsidig Tri-Mode tilslutning: Brug lav-latens 2.4GHz RF, Bluetooth® eller kablet USB-C® til at spille på PC og ROG Xbox Ally; samt certificeret til Xbox Series X|S via USB-C og 2.4GHz RF Ultrareaktiv styring: ROG SpeedNova trådløs teknologi med 1000Hz pollingfrekvens sikrer ultralav latens for forbedret gamingydelse i PC-tilstand Anti-drift TMR-joysticks: Mere præcise og bruger mindre strøm end Hall Effect-joysticks, og leverer samtidig fremragende anti-drift-ydeevne Triggere i dobbelt tilstand: Problemfrit skift mellem mikrokontakt-trigger med kort vandring og TMR-sensor-trigger med fuld vandring Knapper med mikrokontakt: Har D-Pad, ABXY-knapper, bagknapper og bumpere med øjeblikkelig aktivering og taktil feedback Forlænget batteritid: Op til 50 timers 2.4GHz trådløs spil på en enkelt opladning *med RGB, lyd og vibration slået fra Udviklet sammen med ROG Xbox Ally: Har to dedikerede genvejsknapper og karakteristiske designelementer fra den håndholdte gaming-enhed Forbedret greb: Hudvenlig fornemmelse med skridsikkert greb for langvarig komfort og stabilitet Premium tilbehør: Indeholder et bærbart beskyttende opladningsetui, en opladningsstander med fødder og to aftagelige joystick-hætter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Spil tilbehoer
Artikel nr.: 90GC0230-BGP000
EAN: 4711636150200
Varenr.: 3446207
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Raikiri II - trådløs/USB Xbox controller til PC, Xbox One, Series S/X - Sort
-19%1.699 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Raikiri II - trådløs/USB Xbox controller til PC, Xbox One, Series S/X - Sort billede

Produktinformation

ASUS ROG Raikiri II XBox WL. Enhedstype: Gamepad, Understøttede gaming platforme: PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Funktionstaster til spilkontrol: D-måtte, Retningsknapper. Forbindelsesteknologi: Kabel & trådløs, Enhedsgrænseflade: Bluetooth/RF/USB, USB-stik type: USB Type-C. Produktfarve: Sort, Kabellængde: 2,5 m. Strømkilde: Kabel/batteri, Batterilevetid (maks.): 50 t. Understøttede Windows-operativsystemer: Windows 11Input enhedAntal joysticks: 2Enhedstype: GamepadFunktionstaster til spilkontrol: D-måtte, RetningsknapperGaming kontrol teknologi: AnalogProgrammerbare knapper: JaUnderstøttede gaming platforme: PCXbox OneXbox Series SXbox Series XPorte & Grænseflader3,5 mm stik: JaBluetooth-version: 5.0Enhedsgrænseflade: Bluetooth/RF/USBForbindelsesteknologi: Kabel & trådløsFrekvensområde: 2,4 GHzUdgang til hovedtelefoner: JaUSB-stik type: USB Type-CErgonomiskAftageligt kabel: JaKabellængde: 2,5 mProduktfarve: SortStrømstyringBatterilevetid (maks.): 50 tStrømkilde: Kabel/batteriSoftwareUnderstøttede Windows-operativsystemer: Windows 11Vægt & størrelserBredde: 105 mm

Produktspecifikationer

Kategori: Rat og Pedalsæt
Vægt: 1.15g
EAN: 4711636150200
Varenr.: 2092089
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Raikiri II - trådløs/USB Xbox controller til PC, Xbox One, Series S/X - Sort
-19%1.719 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Raikiri II Xbox Trådløs Controller
1.739 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort
1.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.428 kr1.428 krKøb
2Proshop DK1.499 kr1.499 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
5Komplett DK1.739 kr1.739 krKøb
6Ultrashop1.749 kr1.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort i 122 dage. Laveste pris i perioden er 1.428 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 2.190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.752 kr.

Den nuværende pris på 1.428 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for ASUS ROG Raikiri II XBox WL Controller PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.428 kr71 kr (5%)
9. maj 20261.499 kr120 kr (7%)
7. maj 20261.619 kr120 kr (8%)
25. mar. 20261.499 kr150 kr (9%)
23. mar. 20261.649 kr1 kr (0%)
22. mar. 20261.648 kr7 kr (0%)
21. mar. 20261.655 kr47 kr (3%)
19. mar. 20261.702 kr8 kr (0%)
15. mar. 20261.694 kr1 kr (0%)
14. mar. 20261.695 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret