Gå til hovedindhold

Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid

ASUSHubs og switchesEAN: 4711387868720
Pris fra 800 krtil 852 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 789 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 800 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS QG-U1080 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet
800 kr
Til butik
ASUS QG-U1080 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

ASUS QG-U1080 - Switch - ikke administreret - 5 x 2.5GBase-T - desktop

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG0A00-MO3B00
EAN: 4711387868720
Varenr.: 1003540867
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid
849 kr
Til butik
Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid billede

Produktinformation

2,5G-porte fjerner Gigabit-flaskehalse, øger hastigheden på filoverførsler To SFP+-uplinks giver 10G-aggregering og længere afstande Konfigurationsfri plug-and-play-opsætning med strøm- og link-LED'er Jumbo frames og flowkontrol forbedrer store overførsler og realtids-trafik Stor MAC-tabel og 8 MB pakke-buffer understøtter intensiv blandet trafik...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Switche
Artikel nr.: 90IG0A00-MO3B00
EAN: 4711387868720
Varenr.: 5020074985
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS QG-U1080 switch
849 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS QG-U1080 8-Port 2.5G and 2-Port 10G SFP+ Unmanaged Switch
852 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK800 kr800 krKøb
2Dustin DK849 kr935,25 krKøb
3Komplett DK849 kr849 krKøb
4Proshop DK852 kr891 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid

PriceData har fulgt prisen på Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid i 165 dage. Laveste pris i perioden er 787 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 849 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 800 kr.

Den nuværende pris på 800 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Asus Qg-u1080 Ikke Administreret 2.5g Ethernet (100/1000/2500) Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026800 kr1 kr (0%)
28. maj 2026799 kr5 kr (1%)
25. maj 2026804 kr1 kr (0%)
24. maj 2026805 kr2 kr (0%)
23. maj 2026807 kr2 kr (0%)
22. maj 2026809 kr10 kr (1%)
20. maj 2026799 kr1 kr (0%)
17. maj 2026798 kr1 kr (0%)
15. maj 2026797 kr2 kr (0%)
14. maj 2026795 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret