Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERComputerkomponenterEAN: 4711387754818
Pris fra 1.646 krtil 2.546 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1646 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.646 kr
Til butik
ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS Prime Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 2.0 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1I70-M0EAY0
EAN: 4711387754818
Varenr.: 1002546094
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.688 kr
Til butik
ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1I70-M0EAY0
EAN: 4711387754818
Varenr.: 3301898
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.815 kr
Til butik
ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge omkring Intels nyeste Core Ultra processorer? ASUS PRIME Z890-P WIFI leverer den solide foundation, dit high-end setup fortjener - med Intel Z890 chipset og LGA 1851 sokkel til den næste generation af processorer. Dette bundkort kombin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387754818
Varenr.: 49477858361680
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851
-14%1.899 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851
-14%1.919 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Prime Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.989 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Z890-p Wifi Lga 1851 Atx Bundkort
-0%2.546 kr
Før 2.546,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.646 kr1.646 krKøb
2Proshop DK1.688 kr1.688 krKøb
3Geekd1.815 kr1.815 krKøb
4Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
6Ultrashop1.989 kr1.989 krKøb
7Dustin DK2.546 kr2.632,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.652 kr.

Den nuværende pris på 1.646 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for ASUS PRIME Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.646 kr27 kr (2%)
24. maj 20261.619 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.618 kr36 kr (2%)
22. maj 20261.582 kr49 kr (3%)
21. maj 20261.533 kr105 kr (6%)
17. maj 20261.638 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.634 kr14 kr (1%)
14. maj 20261.620 kr14 kr (1%)
13. maj 20261.606 kr14 kr (1%)
12. maj 20261.620 kr32 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret