Gå til hovedindhold

ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO

ASUSAdaptereEAN: 4711081764830
Pris fra 229 krtil 389 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 210 kr 14. maj

Sammenlign priser på ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 229 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO
229 kr
Til butik
ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO billede

Produktinformation

PCIe netværksadapter der leverer moderne Wi‑Fi og Bluetooth-forbindelse til stationære PC'er, designet til brugere der ønsker bedre trådlig gennemstrømning, lavere latenstid og stabil enhedsparring samtidig med et lavprofilkort der passer i kompakte kabinetter. Grænseflade: PCI Express x1 Formfaktor: Lavprofilkort Standarder: Wi‑Fi 5, Wi‑Fi 6E, Bluetooth 5.2 Dataoverførsel: 2402 Mbps Frekvenser: 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz Systemkrav: Windows 11 Giver hurtigere og mere pålidelige trådløse forbindelser samt Bluetooth-understøttelse af perifere enheder, hvilket forbedrer streaming, online-spil og enhedsparring på stationære systemer uden at ændre den kablede infrastruktur.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: 90IG07I0-ME0B10
EAN: 4711081764830
Varenr.: 3129522
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PCE-AXE5400 Netværksadapter PCI Express x1 2402Mbps
232 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PCE-AXE5400 Netværksadapter PCI Express x1 2402Mbps - GEEKD.dk
263 kr
Til butik
ASUS PCE-AXE5400 Netværksadapter PCI Express x1 2402Mbps - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS PCE-AXE5400 Intern WLAN 2402 Mbit/s ASUS PCE-AXE5400. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express, Grænseflade: WLAN. Maksimal dataoverførselshastighed: 2402 Mbit/s, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi-bån...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netværksadapter
EAN: 4711081764830
Varenr.: 51223118741840
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PCE-AXE5400 Netværksadapter PCI Express x1 2402Mbps
267 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6E netværkskort PCIe - ASUS PCE?AXE5400 med Bluetooth 5.2
-14%279 kr
Før 324 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6E netværkskort PCIe - ASUS PCE?AXE5400 med Bluetooth 5.2
-13%299 kr
Før 344 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PCE-AXE5400 Netværksadapter PCI Express x1 2402Mbps
319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Pce-axe5400
-0%336 kr
Før 336,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS PCE-AXE5400 Netkort
389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK229 kr268 krKøb
2CompuMail DK232 kr232 krKøb
3Geekd263 kr263 krKøb
4Teknikproffset DK267 kr316 krKøb
5Boligcenter DK279 kr279 krKøb
6Vivas DK299 kr368 krKøb
7Ultrashop319 kr319 krKøb
8Dustin DK336 kr422,25 krKøb
9Komplett DK389 kr389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO

PriceData har fulgt prisen på ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO i 163 dage. Laveste pris i perioden er 210 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 289 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 243 kr.

Den nuværende pris på 229 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PCE-AXE5400 WiFi 6E PCI-E Adapter with 2 external antennas. Supporting 6GHz band 160MHz Bluetooth 5.2 WPA3 network security OFDMA and MU-MIMO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026229 kr7 kr (3%)
29. maj 2026236 kr1 kr (0%)
28. maj 2026235 kr1 kr (0%)
27. maj 2026234 kr15 kr (7%)
26. maj 2026219 kr8 kr (4%)
15. maj 2026227 kr17 kr (8%)
14. maj 2026210 kr4 kr (2%)
12. maj 2026214 kr1 kr (0%)
10. maj 2026213 kr1 kr (0%)
8. maj 2026212 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret