Gå til hovedindhold

Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm

UmageLamperEAN: 5710302023410
Pris fra 3.519 krtil 4.399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 880 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.299 kr 17. maj

Sammenlign priser på Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3519 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria gulvlampe, ruby rød/messing
-20%3.519 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria gulvlampe, ruby rød/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria gulvlampe, ruby rød/messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria gulvlampen i rubinrød har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk. Den elegante form med den gennemgående lodrette messingstang og den karakteristiske A...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302023410
Varenr.: 2341
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm
-20%3.519 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

Asteria Gulvlampe Ruby Red er en slank, minimalistisk og flot lampe, som er designet til fremtiden. Lampen kommer med et indbygget LED panel, og med indbygget lysdæmper på toppen af lampen. Umage har gjort det igen og designet en smuk lampe, hvor der både er tænkt på designet, teknologien og håndværket. Det slanke stel i messing-finish, kombineret med en lakeret skærm, giver lampen et luksuriøst udtryk, som står flot i enhver indretning. Uanset om du anvender gulvlampen i soveværelset eller i stuen, får du et atmosfærisk lys, der skaber den hyggelige stemning. Lampen fås i flere forskellige moderne farver, der sammen med det simple og tidløse design, passer ind i stort set alle hjem. Asteria fås både som bordlampe, gulvlampe, loftlampe og pendel i to forskellige størrelser.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Gulvlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2341
EAN: 5710302023410
Varenr.: 9521284
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Gulvlampe Rød - Umage
-20%3.519,2 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Gulvlampe Rød - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen er designeren bag Asteria Gulvlampe, og Umage er producenten bag. Det er en flot, minimalistisk og slank lampe, som er designet med et øje på fremtiden. Søren Ravn Christensen har nemlig indbygget lampen med et LED-panel og en indby...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Rød
EAN: 5710302023410
Varenr.: 2341
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria gulvlampe - Ruby Red - H: 150,7 cm - Umage
-10%3.959 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria gulvlampe, rød
4.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk3.519 kr3.519 krKøb
2Lampemesteren DK3.519 kr3.519 krKøb
3Luxlight.dk3.519,2 kr3.519,2 krKøb
4Trenddo3.959 kr3.959 krKøb
5LampeGuru.dk4.399 kr4.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.991 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 3.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.231 kr.

Den nuværende pris på 3.519 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Asteria Gulvlampe Ruby Red Asteria Floor UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.519 kr220 kr (7%)
17. maj 20263.299 kr
16. maj 20263.299,25 kr
5. maj 20263.299 kr308 kr (10%)
1. mar. 20262.991 kr88 kr (3%)
20. feb. 20263.079 kr220 kr (7%)
18. feb. 20263.299 kr220 kr (7%)
17. feb. 20263.079 kr220 kr (7%)
15. feb. 20263.299 kr220 kr (7%)
12. feb. 20263.079 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret