Gå til hovedindhold

Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm

UmageLamperEAN: 5710302023052
Pris fra 1.999 krtil 2.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 500 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.529 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1999 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria bordlampe m/USB, pearl hvid/messing
-20%1.999 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria bordlampe m/USB, pearl hvid/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria bordlampe m/USB, pearl hvid/messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria bordlampen har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk. Den slanke og elegante form gør lampen oplagt som belysning i en reol, lampe på natborde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
Farve: Hvid
EAN: 5710302023052
Varenr.: 2305
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm
-20%1.999 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm billede

Produktinformation

Asteria Bordlampe Pearl White er en flot, slank og minimalistisk lampe. UMAGE har gjort det igen og designet en smuk lampe, hvor der både er tænkt på designet, teknologien og håndværket. Det centrale messingrør, der går gennem lampens skærm som en lodret akse, giver et stramt og eksklusivt udtryk til lampen. Lampen indbyggede LED, kan justeres i lysstyrke via drejeknappen på lampens fod. Den kan derfor både anvendes som hyggebelysning i stuen eller som et praktisk arbejdslys på skrivebordet. Desuden har lampen en skjult USB-udgang, hvorfra du kan oplade din telefon eller tablet – også nar lampen er slukket. Du slipper derved for ekstra ledninger, der optager plads på skrivebordet eller natbordet., hvor du også finder pendlen og loftlampen i samme serie.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Bordlamper
Materiale: Aluminium
Artikel nr.: 2305
EAN: 5710302023052
Varenr.: 9521259
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Bordlampe Perle Hvid - Umage
-20%1.999,2 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Bordlampe Perle Hvid - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen er designeren bag Asteria Bordlampe, og Umage er producenten bag. Han har designet en minimalistisk, slank og flot bordlampe, hvor han nøje har overvejet, hvordan teknologien, designet og håndværket skulle passe sammen. Et sted man...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Hvid
EAN: 5710302023052
Varenr.: 2305
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria bordlampe - Pearl White - H: 41,5 cm - Umage
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria bordlampe med USB, hvid
2.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.999 kr1.999 krKøb
2Lampemesteren DK1.999 kr1.999 krKøb
3Luxlight.dk1.999,2 kr1.999,2 krKøb
4Trenddo2.249 kr2.249 krKøb
5LampeGuru.dk2.499 kr2.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.529 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.807 kr.

Den nuværende pris på 1.999 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Asteria Bordlampe Pearl White Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.999 kr125 kr (7%)
17. maj 20261.874 kr
16. maj 20261.874,25 kr
10. maj 20261.874 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.875 kr1 kr (0%)
5. maj 20261.874 kr75 kr (4%)
3. maj 20261.799 kr100 kr (6%)
2. maj 20261.699 kr170 kr (11%)
3. apr. 20261.529 kr345 kr (18%)
24. mar. 20261.874 kr121 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret