Gå til hovedindhold

Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm

UmageLamperEAN: 5710302024363
Pris fra 1.999 krtil 2.696 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 697 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.670 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1999 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria bordlampe m/USB, rose/messing
-20%1.999 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria bordlampe m/USB, rose/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria bordlampe m/USB, nuance rose/messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria bordlampen i rosa har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk. Den slanke og elegante form gør lampen oplagt som belysning i en reol, lampe på...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024363
Varenr.: 2436
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm
-20%1.999 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm billede

Produktinformation

Asteria Bordlampe Nuance Rose er en flot, slank og minimalistisk lampe. UMAGE har gjort det igen og designet en smuk lampe, hvor der både er tænkt på designet, teknologien og håndværket. Det centrale messingrør, der går gennem lampens skærm som en lodret akse, giver et stramt og eksklusivt udtryk til lampen. Lampen indbyggede LED, kan justeres i lysstyrke via drejeknappen på lampens fod. Den kan derfor både anvendes som hyggebelysning i stuen eller som et praktisk arbejdslys på skrivebordet. Desuden har lampen en skjult USB-udgang, hvorfra du kan oplade din telefon eller tablet – også nar lampen er slukket. Du slipper derved for ekstra ledninger, der optager plads på skrivebordet eller natbordet., hvor du også finder pendlen og loftlampen i samme serie.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Bordlamper
Materiale: Aluminium
Artikel nr.: 2436
EAN: 5710302024363
Varenr.: 9521986
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria bordlampe - Nuance Rose - H: 41,5 cm - Umage
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria bordlampe - Nuance Rose - H: 41,5 cm - Umage billede

Produktinformation

Asteria Table er en ny bordlampe fra danske Umage. Bordlampen er ideel til skrivebordet eller til natbordet, men vil også tilføre stil og elegance overalt i hjemmet, hvor du måtte have brug for lys. Lampen har indbygget LED panel med diffuser, som sikrer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Skrivebordslamper
EAN: 5710302024363
Varenr.: 51673677988178
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria bordlampe - Nuance Rose - H: 41,5 cm - Umage
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria bordlampe med USB, lyserød
2.499 kr
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria table Bordlampe Ø31 cm Nuance Rose
-10%2.696 kr
Før 2.995 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.999 kr1.999 krKøb
2Lampemesteren DK1.999 kr1.999 krKøb
3Trenddo2.249 kr2.249 krKøb
4Tendensshop2.249 kr2.249 krKøb
5LampeGuru.dk2.499 kr2.499 krKøb
6Hulténs DK2.696 kr2.771 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.670 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.862 kr.

Den nuværende pris på 1.999 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Asteria Bordlampe Nuance Rose Asteria Table UMAGE - Stue - Design - Aluminium - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.999 kr125 kr (7%)
17. maj 20261.874 kr
16. maj 20261.874,25 kr
5. maj 20261.874 kr19 kr (1%)
2. maj 20261.855 kr185 kr (11%)
3. apr. 20261.670 kr204 kr (11%)
3. mar. 20261.874 kr19 kr (1%)
16. feb. 20261.855 kr19 kr (1%)
14. feb. 20261.874 kr19 kr (1%)
12. feb. 20261.855 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret