Gå til hovedindhold

Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz

ASRockComputerskærmeEAN: 4710483946189
Pris fra 929 krtil 1.225 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 296 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 812 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 929 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz
929 kr
Til butik
Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz billede

Produktinformation

ASRock Phantom Gaming PG27FFT1A - LCD-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 450 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90LXA0C0-A0E1A0V
EAN: 4710483946189
Varenr.: 1002520080
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Asrock Phantom Gaming 27" Full HD 180 Hz (sort)
-25%1.199 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm Asrock Phantom Gaming 27" Full HD 180 Hz (sort) billede

Produktinformation

Fordele ved gaming skærm i 27"Oplev flydende spil og skarp grafik på Asrock Phantom Gaming 27". Den flade IPS-skærm leverer Full HD-opløsning, brede betragtningsvinkler på 178° og en maksimal opdateringshastighed på 180 Hz for en responsive og smidig oplevelse. Med 1 ms responstid, AMD FreeSync, flimmerfri teknologi og Low Blue Light er den skabt til lange, behagelige gaming-sessioner.Design og lyd til dit setupDet slanke sorte design med antirefleks-overflade passer ind i ethvert gaming-setup. Indbyggede højttalere (2 × 2 W) giver lyd direkte fra skærmen, og foden kan vippes og drejes for at finde den rigtige vinkel.Tilkoblinger og klar til brugTo HDMI 2.0-porte, DisplayPort 1.2 og hovedtelefonudgang gør det let at tilslutte pc og konsoller. Skærmen understøtter HDR-teknologien DisplayHDR 400 og har udvidede farverum med sRGB 123 %. Der medfølger kabler (strøm, HDMI og DisplayPort, hver 1,5 m) samt stander, så du kan komme i gang med det samme.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD)Panel: IPS, flad, antirefleksOpdateringshastighed: op til 180 HzResponstid: 1 msHDR: DisplayHDR 400Farver: 16,7 mio., sRGB dækning: 123 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Synkronisering: AMD FreeSyncHøjttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangErgonomi: Tilt −5 – 23°, drejning −20 – 20°Strøm: 100 – 240 V, maks. 42 W, standby 0,5 W, slukket 0,3 WMål med fod: H × B × D: 43,5 × 61,3 × 19,3 cmMål uden fod: H × B × D: 36,8 × 61,3 × 5,3 cmVægt: 4,5 kg (med fod), 3,78 kg (uden fod)...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Skærme
Vægt: 7.15g
EAN: 4710483946189
Varenr.: 1921854
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Asrock Phantom Gaming 27" Full HD 180 Hz (sort)
-25%1.219 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm Asrock Phantom Gaming 27" Full HD 180 Hz (sort) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Skærme
Vægt: 7.15g
EAN: 4710483946189
Varenr.: 1921854
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASRock Phantom Gaming - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - IPS
1.225 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK929 kr929 krKøb
2Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
3Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
4Proshop DK1.225 kr1.225 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz

PriceData har fulgt prisen på Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz i 161 dage. Laveste pris i perioden er 812 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 1.151 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 915 kr.

Den nuværende pris på 929 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Asrock Phantom Gaming 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 180 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026929 kr6 kr (1%)
27. maj 2026923 kr30 kr (3%)
25. maj 2026893 kr6 kr (1%)
24. maj 2026887 kr6 kr (1%)
23. maj 2026893 kr7 kr (1%)
22. maj 2026900 kr17 kr (2%)
21. maj 2026883 kr25 kr (3%)
20. maj 2026858 kr7 kr (1%)
19. maj 2026865 kr24 kr (3%)
18. maj 2026841 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret