Gå til hovedindhold

ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

ASRockComputer – strømforsyningerEAN: 4710483948633
Pris fra 1.598 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.537 kr 20. maj

Sammenlign priser på ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1598 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Phantom Gaming PG-1300G Strømforsyning 1300Watt
1.598 kr
Til butik
ASRock Phantom Gaming PG-1300G Strømforsyning 1300Watt billede

Produktinformation

ASRock Phantom Gaming PG-1300G - Strømforsyning (intern) - ATX 3.1 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Platinum - 1300 watt

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: PG-1300G
EAN: 4710483948633
Varenr.: 1002911124
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.736 kr
Til butik
ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Platinum effektivitet / A støjniveau, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 9 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1300 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90-UXP130-GFEAAB
EAN: 4710483948633
Varenr.: 3332130
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock Phantom Gaming PG-1300G - 1300 W fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock Phantom Gaming PG-1300G - 1300 W fuldmodulær ATX strømforsyning (sort) billede

Produktinformation

Kraftig strømforsyning til gaming‑pcASRock Phantom Gaming PG-1300G leverer 1300 W stabil effekt til krævende pc‑byg og gaming. Den fuldmodulære opbygning gør kabelhåndtering enkel og ryddelig, mens ATX‑formatet passer i traditionelle kabinetter. Med 80 PLUS Gold effektivitet udnytter den strømmen bedre og reducerer spildvarme.Design og kølingEn 13,5 cm blæser med FDB-lejer og aktiv køling sikrer pålidelig drift. Strømforsyningen har både tænd/sluk-knap og separat fan on/off‑switch. Sort, stilrent kabinet prydet med Phantom Gaming‑detaljer passer flot i visuelle builds.Tilslutninger og sikkerhedPG-1300G er skabt til PC‑brug med ATX 3.1 og mange tilslutninger: 20+4‑pin ATX til bundkort, 2× EPS, 6× PCIe (6+2‑pin), 9× SATA og 3× Molex. Medfølgende kabler dækker CPU, PCIe, SATA og PATA. Indbyggede beskyttelser mod kortslutning, over/underspænding, overstrøm, overophedning og overbelastning giver ekstra tryghed. MTBF er angivet til 100.000 timer.Formfaktor: ATXSamlet effekt: 1300 WEffektivitet: 80 PLUS GoldATX-version: 3.1Køling: Aktiv, 1 blæser (13,5 cm), FDB-lejerModulært design: FuldmodulærTilslutninger: 20+4‑pin ATX, 2× EPS, 6× PCIe (6+2‑pin), 9× SATA, 3× MolexKabellængder: ATX 60 cm, CPU 65 cm, PCIe 67,5 cm, SATA 100/450 cmMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 15 cmBeskyttelser: Kortslutning, over/underspænding, overstrøm, overophedning, overbelastningFormål: PCMTBF: 100.000 timerFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.5g
EAN: 4710483948633
Varenr.: 2061693
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock Phantom Gaming PG-1300G - 1300 W fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.598 kr1.598 krKøb
2Proshop DK1.736 kr1.736 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.537 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 1.774 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.652 kr.

Den nuværende pris på 1.598 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for ASRock PG-1300G Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.598 kr60 kr (4%)
2. jun. 20261.538 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.539 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.538 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.537 kr2 kr (0%)
18. maj 20261.539 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.540 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.538 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.537 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.538 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret