Gå til hovedindhold

Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik

NordluxLoftslampebeslagBevægelsessensor og IP44 beskyttelseAutomatisk belysning til badeværelse og gangEAN: 5701581367487

Klassisk LED loftlampe med bevægelsessensor fra danske Nordlux. 18W effekt, 1450 lumen lysstyrke og IP44 beskyttelse mod fugtige omgivelser som badeværelse. Læs mere

Pris fra 279 krtil 505 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 264 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Ask plafond med sensor
279 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Ask plafond med sensor
279 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Ask plafond med sensor
294 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Ask plafond med sensor
299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Ask plafond med sensor
305 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ask 36 m. sensor, loftlampe, hvid, IP44, 18W LED
335 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik
-26%370 kr
Før 500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Ask 36 plafond led sensor hvid 45386501
505 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk279 kr279 krKøb
2LavprisVVS279 kr279 krKøb
3LavprisEl294 kr294 krKøb
4Greenline299 kr299 krKøb
5BilligVVS DK305 kr305 krKøb
6WATTOO.DK335 kr335 krKøb
7Lampemesteren DK370 kr399 krKøb
8vvsfittings.dk505 kr505 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Ask 36 LED Loftlampe med Bevægelsessensor

Nordlux

Klassisk LED loftlampe med bevægelsessensor fra danske Nordlux. 18W effekt, 1450 lumen lysstyrke og IP44 beskyttelse mod fugtige omgivelser som badeværelse.

• Automatisk belysning til badeværelse og gang
• Bevægelsessensor og IP44 beskyttelse

Beskrivelse

Ask 36 LED loftlampe fra Nordlux er en intelligent belysningsløsning med indbygget bevægelsessensor og energieffektiv LED-teknologi. Lampen leverer kraftig belysning på 1450 lumen fra sin 18W LED-lyskilde med varm 3000K lysfarve. Den avancerede PIR-sensor registrerer bevægelse inden for 4-6 meters afstand med 120° detektionsvinkel og kan indstilles med forskellige tidsintervaller fra 5 sekunder til 30 minutter. Med IP44 klassificering er lampen ideel til fugtige miljøer som badeværelse, bryggers eller kælder. Det elegante hvide design med matteret skærm på 36cm diameter passer perfekt ind i moderne danske hjem og giver blændfrit lys med 120° spredning.

Specifikationer

Vægt:1 kg
Effekt:18W LED
Levetid:30.000 timer
Diameter:36 cm
Lysfarve:3000K varm hvid
IP-klasse:IP44 fugtsikker
Lysstyrke:1450 lumen
Materiale:Metal og plast
Spænding:230V
Sensor vinkel:120 grader
Farvegengivelse:Ra 80
Sensor rækkevidde:4-6 meter

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor langt når bevægelsessensoren på Ask 36 lampen?

Sensoren kan registrere bevægelse inden for 4-6 meters afstand med en detektionsvinkel på 120 grader, hvilket dækker et stort område effektivt.

Kan jeg justere hvor længe lyset skal være tændt efter bevægelse?

Ja, lampen har manual override funktion med indstillelige tidsintervaller fra 5 sekunder op til 30 minutter, så du kan tilpasse den til dine behov.

Er Ask 36 egnet til badeværelset?

Absolut! Med IP44 klassificering er lampen beskyttet mod vandstænk og fugt, hvilket gør den perfekt til badeværelse, bryggers eller andre fugtige rum.

Hvad betyder Ra 80 farvegengivelse?

Ra 80 betyder god farvegengivelse, hvor farver vises naturligt og præcist. Dette er helt fint til almindelig belysning i hjemmet og giver behageligt lys.

Hvor meget strøm sparer jeg med LED-teknologien?

Med kun 18W effekt leverer lampen samme lysstyrke som en 100W glødepære, hvilket giver op til 80% strømbesparelse og reducerer elregningen betydeligt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik

PriceData har fulgt prisen på Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik i 180 dage. Laveste pris i perioden er 264 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 282 kr.

Den nuværende pris på 279 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Ask 36 LED Loftlampe IP44 w/Sensor White Nordlux - Stue - Plastik de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026279 kr15 kr (5%)
23. maj 2026294 kr15 kr (5%)
14. maj 2026279 kr10 kr (3%)
13. maj 2026289 kr22 kr (8%)
12. maj 2026267 kr22 kr (8%)
11. maj 2026289 kr22 kr (8%)
24. apr. 2026267 kr22 kr (8%)
23. apr. 2026289 kr22 kr (8%)
9. apr. 2026267 kr3 kr (1%)
30. mar. 2026264 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret