Gå til hovedindhold

Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid

Arne Jacobsen ClocksVægureEAN: 5709513436409
Pris fra 1.439,28 krtil 2.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 859,72 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.324 kr 13. maj

Sammenlign priser på Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1439.28 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Bankers ur Ø 290 mm
-27%1.439,28 kr
Før 1.985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Bankers ur Ø 290 mm billede

Produktinformation

Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Bankers ur Ø 290 mm

Produktspecifikationer

Kategori: Vægure
EAN: 5709513436409
Varenr.: 10947-03
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arne Jacobsen - Bankers Vægur Ø29 cm hvid/sort/rød
-28%1.655 kr
Før 2.299,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Arne Jacobsen - Bankers Vægur Ø29 cm hvid/sort/rød billede

Produktinformation

Da Arne Jacobsen skabte væguret Bankers Clock til Danmarks Nationalbank i 1971, skabte han samtidig et designikon til boligen. Urkassen, der holder den konkave glasfront, giver uret et svævende udtryk på væggen. Uret fås i 5 størrelser; 12cm, 16cm, 21c...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Farve: Rød
EAN: 5709513436409
Varenr.: AJ43640
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid
1.717 kr
Til butik
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid billede

Produktinformation

Ikonisk dansk design med tidløs elegance, Bring raffineret enkelhed ind i dit hjem med, Arne Jacobsens Bankers vægur Ø29 cm, – en ægte designklassiker, der oprindeligt blev skabt i 1971 til Danmarks Nationalbank. Dette elegante vægur har en klar hvid urskive, minimalistiske markeringer og Arne Jacobsens karakteristiske spiraldetalje, der subtilt illustrerer tidens kontinuerlige forløb. Indkapslet i en slank, aluminiumsramme, med en holdbar, mineralglaslinse, og drevet af et præcist, japansk RHYTME-kvartsværk, tilbyder denne 29 cm-version den perfekte balance mellem visuel effekt og sofistikeret design. Diameter: 29 cm, Kasse: Aluminium, Glas: Mineralglas, Urværk: Japansk RHYTME-kvarts, Batteri: 1x AA (medfølger ikke), Designer: Arne Jacobsen, Et perfekt blikfang til køkkener, stuer eller kontorer — skandinavisk minimalisme, når det er bedst. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Væg ure
EAN: 5709513436409
Varenr.: D42660
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
AJ Vægur Bankers Ø29 - Rosendahl
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK1.439,28 kr1.439,28 krKøb
2Rikki Tikki Shop1.655 kr1.655 krKøb
3Teknikproffset DK1.717 kr1.776 krKøb
4Luxlight.dk2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid

PriceData har fulgt prisen på Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.300,36 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 1.724 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.478 kr.

Den nuværende pris på 1.439,28 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.439,28 kr1,59 kr (0%)
31. maj 20261.440,87 kr9,29 kr (1%)
30. maj 20261.431,58 kr223,42 kr (13%)
28. maj 20261.655 kr221,92 kr (15%)
27. maj 20261.433,08 kr6,25 kr (0%)
25. maj 20261.426,83 kr228,17 kr (14%)
24. maj 20261.655 kr226,59 kr (16%)
23. maj 20261.428,41 kr226,59 kr (14%)
16. maj 20261.655 kr331 kr (25%)
13. maj 20261.324 kr331 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret