Gå til hovedindhold

Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul

ArduinoKomponenterEAN: 7630049200470
Pris fra 227 krtil 259 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 32 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 225 kr 8. maj

Sammenlign priser på Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 227 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Arduino MKR ZERO udviklingsboard ARM Cortex M0+
227 kr
Til butik
Arduino MKR ZERO udviklingsboard ARM Cortex M0+ billede

Produktinformation

Arduino MKR ZERO. Processormodel: ARM Cortex M0+. Hukommelsesur hastighed: 48 MHz, Flashhukommelse (mikrocontroller): 256 KB, SRAM (Statisk Random Access Memory): 32 KB. Formfaktor: Arduino, Board type: Computermodul. DC-strøm pr. I/O-ben: 7 mA

Produktspecifikationer

Mærke: Arduino
Artikel nr.: ABX00012
EAN: 7630049200470
Varenr.: 993876900
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul
258 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Arduino MKR Zero Udviklingskort
259 kr
Til butik
Arduino MKR Zero Udviklingskort billede

Produktinformation

Arduino MKR Zero Udviklingskort samler I2S-understøttelse og Micro-SD-kortlæser på ét kort – klar til elektronikprojekter med musikeksperimenter og datalogning, hvor du vil arbejde tæt på hardwaren. Som udviklingskort i Arduino-platformen er det oplagt, hvis du allerede kender Arduino-miljøet og vil bygge videre på MKR Zero-kompatible projekter. Strømforsyning via 5 V USB betyder, at du kan drive kortet direkte fra en USB-port. Musikprojekter med I2S Understøttelse af I2S digital musikprotokol gør kortet velegnet, når du vil arbejde med digital lyd frem for analoge signaler. Du kan bygge projekter, hvor lyddata håndteres som digitale datastrømme til musikeksperimenter eller musikbehandling. Klar til datalogning med Micro-SD Micro-SD-kortlæseren gør det nemt at gemme målinger og logfiler direkte på et hukommelseskort. Når du arbejder med datalogning, kan du lade udviklingskortet opsamle data lokalt og efterfølgende læse kortet i en computer. Kortet understøtter Micro-SD-hukommelseskort, som ikke medfølger. I pakken: Arduino MKR Zero Udviklingskort.

Produktspecifikationer

Mærke: Arduino
Kategori: Raspberry PI
Artikel nr.: ABX00012
EAN: 7630049200470
Varenr.: 87190

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK227 kr227 krKøb
2CS MEGASTORE DK258 kr297 krKøb
3Av-Cables DK259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul

PriceData har fulgt prisen på Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul i 183 dage. Laveste pris i perioden er 224 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 227 kr.

Den nuværende pris på 227 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Arduino MKR ZERO, ARM Cortex M0+, 48 Mhz, 256 KB, 32 KB, Arduino, Computermodul de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026227 kr1 kr (0%)
20. maj 2026228 kr1 kr (0%)
14. maj 2026227 kr1 kr (0%)
13. maj 2026228 kr3 kr (1%)
8. maj 2026225 kr2 kr (1%)
3. maj 2026227 kr2 kr (1%)
2. maj 2026225 kr2 kr (1%)
29. apr. 2026227 kr2 kr (1%)
26. apr. 2026225 kr2 kr (1%)
22. apr. 2026227 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret