Gå til hovedindhold

Arctic Cooling Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort

Pris fra 275 krtil 459 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 274 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 275 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ARCTIC S8038-10K Fan 4-pack Sort 80 mm
275 kr
Til butik
ARCTIC S8038-10K Fan 4-pack Sort 80 mm billede

Produktinformation

ARCTIC S8038-10K - Indsats med blæser - 80 mm (pakke med 4)

Produktspecifikationer

Mærke: ARCTIC
Artikel nr.: ACFAN00291A
EAN: 4895213704311
Varenr.: 1001694644
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort
279 kr
Til butik
Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort billede

Produktinformation

Kabinet køler, 80mm x 80mm x 28mm (højde x bredde x dybde), lufttryk max 102 CFM, max statisk luftryk 51 mmH2O, omdrejningshastighed: 500 - 10000 ±10% RPM, lejre type: Two ball bearing, bundkort tilslutning: 4 (2510)-pins, multi pakke med 4 blæsere, farve: sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Arctic
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: ACFAN00291A
EAN: 4895213704311
Varenr.: 3216236
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Arctic Cooling S8038-10K 80 mm serverblæser - pakke med 4
-12%439 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Arctic Cooling S8038-10K 80 mm serverblæser - pakke med 4 billede

Produktinformation

Effektiv serverkøling med 80 mm blæsereHold servere og højtydende systemer kølige og stabile med Arctic Cooling S8038-10K. Denne pakke indeholder fire 80 mm blæsere, designet til 2U-rackmiljøer og krævende processor-køling. Med PWM-styring fra 500 til 10.000 RPM kan luftstrømmen tilpasses, så du får præcis køling efter behov.Bygget til drift og holdbarhedDe dobbelte kuglelejer er udviklet til lang levetid i kontinuerlig drift, mens det kompakte 38 mm dybe design passer i stramme installationer. Hver blæser leverer op til 173,3 m³/t (102 cfm) luft og en statisk tryk på 51 mmH2O - ideelt til tætte køleprofiler eller filtre, hvor højt tryk er afgørende.Type: Blæser til computer/serverStørrelse: 80 × 80 × 38 mmAntal i pakken: 4 stk.Tilslutning: 4-pin PWMOmdrejninger: 500–10.000 RPMMaks. luftstrøm: 173,3 m³/t (102 cfm)Statisk tryk: 51 mmH2OLeje: Dobbelt kuglelejeSpænding: 12 V (start ved 5,8 V)Strømforbrug: 1,3 A (blæser)Anbefalet placering: ProcessorDriftstemperatur: −10 – 70 °CVægt pr. blæser: 151 gRack-kapacitet: 2UMedfølger: 16 skruer, kasse...

Produktspecifikationer

Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.7g
EAN: 4895213704311
Varenr.: 2098030
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Arctic Cooling S8038-10K 80 mm serverblæser - pakke med 4
-12%459 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK275 kr275 krKøb
2Proshop DK279 kr318 krKøb
3Boligcenter DK439 kr439 krKøb
4Vivas DK459 kr538 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort

PriceData har fulgt prisen på Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 262 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 272 kr.

Den nuværende pris på 275 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Arctic Server Fan S8038-10K - 4-pack - Kabinet køler - 80mm - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. apr. 2026275 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026274 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026275 kr1 kr (0%)
7. apr. 2026274 kr1 kr (0%)
28. feb. 2026275 kr1 kr (0%)
27. feb. 2026274 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026275 kr1 kr (0%)
24. feb. 2026274 kr1 kr (0%)
23. feb. 2026275 kr1 kr (0%)
21. feb. 2026274 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret