Gå til hovedindhold

Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen)

AppleComputer – tilbehørMagnetisk opladningKreativt arbejdeEAN: 0190198893376

Apple Pencil 2nd Generation med magnetisk opladning og touch-følsom overflade. Pixelperfekt præcision til kreativt arbejde og produktivitet. Læs mere

Pris fra 648 krtil 1.377,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 729,5 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 613 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 648 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple Pencil 2nd Generation Hvid
648 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple Pencil (2nd Generation)
654 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen)
698 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stylus til iPad - Apple Pencil 2. generation, hvid
-23%769 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stylus til iPad - Apple Pencil 2. generation, hvid
-23%789 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple Pencil 2nd Generation Hvid
849 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple Pencil (2nd Generation)
955 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Apple Pencil 2nd Generation (Mu8f2zm/a)
1.377,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK648 kr648 krKøb
2Proshop DK654 kr693 krKøb
3CS MEGASTORE DK698 kr737 krKøb
4Boligcenter DK769 kr769 krKøb
5Vivas DK789 kr858 krKøb
6Ultrashop849 kr849 krKøb
7INphone.dk955 kr955 krKøb
8Hertels Boresko1.377,5 kr1.377,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Apple Pencil 2nd Generation

Apple

Apple Pencil 2nd Generation med magnetisk opladning og touch-følsom overflade. Pixelperfekt præcision til kreativt arbejde og produktivitet.

• apple pencil
• ipad stylus
• pegepind
• apple pen
• digital pen
• trådløs stylus
• Kreativt arbejde
• Magnetisk opladning

Beskrivelse

Apple Pencil 2nd Generation er den ultimative digitale stylus til iPad. Den fastgøres magnetisk på siden af din iPad og oplades automatisk. Med touch-følsom overflade kan du skifte værktøj ved at dobbelttrykke, uden at lægge pennen fra dig. Pennen leverer pixelperfekt præcision og ultralavt input lag, hvilket gør den ideel til tegning, skitsering, notetagen og markup af dokumenter. Det elegante design uden synlige stik eller bevægelige dele gør den behagelig at holde i lange perioder. Kompatibel med iPad Pro modeller fra 3. generation og nyere, samt iPad Air fra 4. generation og nyerer.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:20,7 gram
batteri:Litium-ion
længde:16,6 cm
diameter:0,89 cm
materiale:Plastik og metal
opladning:Magnetisk
forbindelse:Bluetooth
kompatibilitet:iPad Pro 11' og 12,9' (3. gen og nyere), iPad Air (4. gen og 5. gen)
særlige_funktioner:Touch-følsom overflade, dobbelttapfunktion, hover-support

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke iPad-modeller er kompatible med Apple Pencil 2nd Generation?

Den fungerer med iPad Pro 11' og 12,9' (3. generation og nyere) samt iPad Air 4. og 5. generation.

Hvordan oplades Apple Pencil 2nd Generation?

Den oplades automatisk når du fastgør den magnetisk på siden af din kompatible iPad - ingen stik eller kabler er nødvendige.

Kan jeg skifte værktøj uden at lægge pennen fra mig?

Ja, med den touch-følsomme overflade kan du dobbelttrykke på pennen for at skifte værktøj direkte i kompatible apps.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen)

PriceData har fulgt prisen på Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 613 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 823 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 715 kr.

Den nuværende pris på 648 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Apple Pencil 2nd Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth - for 10.9-inch iPad Air (4th gen, 5th gen) 11-inch iPad Pro (1st gen, 2nd gen, 3rd gen, 4th gen) 12.9-inch iPad Pro (3rd gen, 4th gen, 5th gen, 6th gen) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026648 kr13 kr (2%)
25. maj 2026635 kr1 kr (0%)
23. maj 2026636 kr11 kr (2%)
22. maj 2026647 kr1 kr (0%)
9. maj 2026648 kr13 kr (2%)
8. maj 2026635 kr9 kr (1%)
7. maj 2026644 kr7 kr (1%)
6. maj 2026637 kr8 kr (1%)
5. maj 2026645 kr3 kr (0%)
4. maj 2026648 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret