Gå til hovedindhold

Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer

AppleEAN: 0195950714616
Pris fra 20.846 krtil 24.929 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.083 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 20.047 kr 9. maj

Sammenlign priser på Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20846 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple Macbook Pro 16.2 M5 Pro 24GB 1TB Midnat
20.846 kr
Til butik
Apple Macbook Pro 16.2 M5 Pro 24GB 1TB Midnat billede

Produktinformation

Apple Macbook Pro 16.2 M5 Pro 24GB 1TB MidnatE-mærket, Pricerunner Købsgaranti, fri fragt og dag-til-dag levering.

Produktspecifikationer

Kategori: Macbook
EAN: 0195950714616
Varenr.: Apple Macbook Pro 16.2 M5 Pro 24GB 1TB Midnat
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe
21.547 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer
-6%21.549 kr
Før 22.998,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Pro - 16.2" | M5 Pro | 24GB | 1TB | Space Black
21.809 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MacBook Pro 16.2 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe
24.929 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk20.846 kr20.846 krKøb
2CompuMail DK21.547 kr21.547 krKøb
3Dustin DK21.549 kr21.635,25 krKøb
4Proshop DK21.809 kr21.809 krKøb
5Ultrashop24.929 kr24.929 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer

PriceData har fulgt prisen på Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer i 85 dage. Laveste pris i perioden er 20.047 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 22.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21.230 kr.

Den nuværende pris på 20.846 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Apple Macbook Pro (2026) Space Black Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202620.846 kr222 kr (1%)
30. maj 202620.624 kr222 kr (1%)
29. maj 202620.846 kr222 kr (1%)
28. maj 202620.624 kr222 kr (1%)
27. maj 202620.846 kr222 kr (1%)
10. maj 202620.624 kr577 kr (3%)
9. maj 202620.047 kr577 kr (3%)
21. apr. 202620.624 kr323 kr (2%)
19. apr. 202620.947 kr48 kr (0%)
18. apr. 202620.995 kr48 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret