Gå til hovedindhold

Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk

AppleComputereM4-chip med 18 timers batterilevetidProfessionelt arbejde og kreativitetEAN: 0195949841842

Apple MacBook Air 15" med M4-chip, 16GB RAM og 256GB SSD. Kraftfuld, let og med op til 18 timers batterilevetid. Perfekt til arbejde og kreativitet. Læs mere

Pris fra 10.218 krtil 12.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.701 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.499 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10218 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk
10.218 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air 15.3 16GB 256GB Apple M4 10-core Midnat
10.219 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Air 15.3" 2880 x 1864 16GB 256GB Apple M4 10-core macOS Sequoia 15.0
11.159 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MacBook Air 15.3 2880 x 1864 16GB 256GB Apple M4 10-core macOS Sequoia 15.0
12.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK10.218 kr10.218 krKøb
2Salgsbutikken.dk10.219 kr10.219 krKøb
3CompuMail DK11.159 kr11.159 krKøb
4Ultrashop12.919 kr12.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Apple MacBook Air 15.3" M4 16GB 256GB Midnat

Apple

Apple MacBook Air 15" med M4-chip, 16GB RAM og 256GB SSD. Kraftfuld, let og med op til 18 timers batterilevetid. Perfekt til arbejde og kreativitet.

• Professionelt arbejde og kreativitet
• M4-chip med 18 timers batterilevetid

Beskrivelse

Apple MacBook Air 15.3" med M4-chip er den perfekte bærbare computer til professionelle og studerende. Den kraftfulde 10-kerne M4-processor sikrer lynhurtig ydeevne til multitasking, videoredigering og grafisk krævende opgaver. Med 16GB forenet hukommelse og 256GB SSD får du hurtig adgang til alle dine filer og programmer. Den strålende 15.3" Liquid Retina-skærm med 2880x1864 opløsning viser tekst og billeder i fantastisk kvalitet med True Tone-teknologi. Op til 18 timers batterilevetid betyder frihed til at arbejde hele dagen uden opladning. Det slanke aluminium-design i midnatsfarve vejer kun 1.51 kg og er perfekt til transport. Dansk Magic Keyboard med Touch ID gør login sikkert og nemt.

Specifikationer

Vægt:1.51 kg
Grafik:Apple M4 10-core GPU
Skærm:15.3" Liquid Retina IPS (2880x1864)
Batteri:Op til 18 timer
Processor:Apple M4 10-kerne (4 ydeevne + 6 effektive)
Hukommelse:16GB forenet RAM
Lagerplads:256GB SSD
Trådløst:Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
Dimensioner:34.04 x 23.76 x 1.15 cm
Tilslutninger:2x USB4/Thunderbolt 4, MagSafe 3

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor lang er batterilevetiden på MacBook Air M4?

MacBook Air M4 har op til 18 timers batterilevetid ved videoafspilning og op til 15 timer ved web browsing over Wi-Fi, så du kan arbejde en hel dag uden opladning.

Kan MacBook Air M4 køre Windows og PC-programmer?

MacBook Air M4 kører macOS nativt, men du kan køre Windows virtuelle maskiner eller bruge alternative software som fungerer på Mac. Mange populære programmer som Microsoft 365 og Adobe Creative Cloud er tilgængelige på Mac.

Hvor mange eksterne skærme kan jeg tilslutte?

Du kan tilslutte op til 2 eksterne skærme til MacBook Air M4 via USB4/Thunderbolt 4 portene, hvilket gør det perfekt til produktivt arbejde med flere skærme.

Er 256GB lagerplads nok til professionel brug?

256GB er passende til grundlæggende brug, dokumenter og apps. Til professionel video/foto-redigering eller store projektfiler anbefales cloud storage eller ekstern lagring som supplement.

Hvad er forskellen på M4 og tidligere M-chips?

M4-chippen er hurtigere end M3 med forbedret CPU og GPU ydeevne, hardware-accelereret raytracing og 120 GB/s hukommelsesbåndbredde. Den giver bedre energieffektivitet og understøtter Apple Intelligence funktioner.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk

PriceData har fulgt prisen på Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk i 178 dage. Laveste pris i perioden er 6.499 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 11.214 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.315 kr.

Den nuværende pris på 10.218 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Apple MacBook Air - M4 - Apple M4 10-core - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 15.3 IPS 2880 x 1864 (WQXGA+) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - midnat - kbd: dansk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202610.218 kr1 kr (0%)
2. jun. 202610.219 kr1 kr (0%)
1. jun. 202610.218 kr2 kr (0%)
31. maj 202610.220 kr477 kr (4%)
30. maj 202610.697 kr1 kr (0%)
28. maj 202610.698 kr1 kr (0%)
22. maj 202610.699 kr904 kr (9%)
21. maj 20269.795 kr902 kr (8%)
20. maj 202610.697 kr2 kr (0%)
19. maj 202610.699 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret