Gå til hovedindhold

Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus

AppleElektronikEAN: 0195949882623
Pris fra 105 krtil 499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 394 kr (79% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 105 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus
105 kr
Til butik
Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat - klar - for iPhone 16 Plus

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MA7D4ZM/A
EAN: 0195949882623
Varenr.: 1002484158
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple iPhone 16 Plus Clear Case with MagSafe
129 kr
Til butik
Apple iPhone 16 Plus Clear Case with MagSafe billede

Produktinformation

Tyndt og let etui fra Apple, der viser den flotte farve på din iPhone 16 Plus frem. Det giver dig et godt greb og ekstra beskyttelse. Etuiet er fremstillet af en blanding af optisk klart polykarbonat og fleksible materialer. Derfor passer det perfekt hen over knapperne, så du nemt kan bruge din iPhone. Dette etui fungerer perfekt med Kamerabetjening. Det har en safirhætte med et lag ledende materiale, der registrerer din fingers bevægelser fra etuiet til Kamerabetjening. Overfladen har fået en ridsefast belægning både indvendigt og udvendigt. Og alle materialer og belægninger er optimeret, så etuiet ikke gulner med tiden. De indbyggede magneter i etuiet passer perfekt sammen med iPhone 16 Plus. Det gør det let at klikke på hver gang, og den trådløse opladning går hurtigere. Og når du vil oplade, kan du bare lade etuiet blive siddende på og sætte en MagSafe-oplader bagpå. Du kan også lægge din iPhone på en Qi2 eller Qi-certificeret oplader. Etuiet er blevet testet i tusindvis af timer under design- og fremstillingsprocessen ligesom alle andre etuier fra Apple. Og så er det både flot og skabt til at beskytte din iPhone mod ridser og slag, hvis du taber den.

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobil Covers Cases
Artikel nr.: MA7D4ZM/A
EAN: 0195949882623
Varenr.: 3298827
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover med MagSafe - Apple iPhone 16 Plus (klar)
-48%139 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mobilcover med MagSafe - Apple iPhone 16 Plus (klar) billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat - klar - for iPhone 16 PlusApple-beskyttelsescoveret er en pålidelig løsning til at sikre din mobiltelefon mod fald og ridser. Bagcoveret er fremstillet af holdbart polykarbonatmateriale og passer perfekt, samtidig med at det giver den nødvendige beskyttelse. Dets indbyggede magneter forbedrer anvendeligheden og gør det kompatibelt med både Qi og Qi2 trådløse opladningsstandarder samt MagSafe-teknologi til ubesværet fastgørelse og opladning.Holdbar konstruktionCoveret er lavet af robust polykarbonat, der sikrer langvarig beskyttelse mod hverdagens slitage.Praktiske indbyggede magneterMagneter gør det nemt at sætte MagSafe-tilbehør fast og gøre det kompatibelt med det, hvilket giver en problemfri brugeroplevelse.Pålidelig beskyttelseDesignet til at beskytte mod fald og ridser, så telefonen holdes i perfekt stand under hele brugen.Kompatibilitet med trådløs opladningUnderstøtter både Qi og Qi2 trådløse opladningsstandarder, hvilket giver mulighed for ubesværet opladning uden at fjerne etuiet.GenereltFarve: KlarMateriale: PolykarbonatBæretaskeAnbefalet brug: Til mobiltelefonBeskyttelse: Dropbeskyttelse, ridsebeskyttelseMagSafe-kompatibilitet: JaOmslagsfunktioner: Indbyggede magneterOmslagstype: BagsidecoverTrådløs opladingsstandarder: Qi, Qi2Type: BeskyttelsescoverProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 1 årOplysninger om kompatibilitet

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.08g
EAN: 0195949882623
Varenr.: 1810250
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus
149 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover med MagSafe - Apple iPhone 16 Plus (klar)
-45%159 kr
Før 289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Apple iPhone 16 Plus Clear Case with MagSafe
169 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Clear Case Iphone 16 Plus Transparent
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK105 kr105 krKøb
2Proshop DK129 kr168 krKøb
3Boligcenter DK139 kr139 krKøb
4Ultrashop149 kr149 krKøb
5Vivas DK159 kr228 krKøb
6Teknikproffset DK169 kr218 krKøb
7Dustin DK499 kr585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus

PriceData har fulgt prisen på Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus i 170 dage. Laveste pris i perioden er 105 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 172 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 145 kr.

Den nuværende pris på 105 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Apple MA7D4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026105 kr3 kr (3%)
22. maj 2026108 kr2 kr (2%)
15. maj 2026110 kr1 kr (1%)
5. maj 2026111 kr9 kr (8%)
26. apr. 2026120 kr9 kr (8%)
25. apr. 2026111 kr9 kr (8%)
8. apr. 2026120 kr3 kr (2%)
1. apr. 2026123 kr22 kr (15%)
3. mar. 2026145 kr2 kr (1%)
2. mar. 2026147 kr9 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret