Gå til hovedindhold

Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16

AppleElektronikEAN: 0195949882609
Pris fra 242 krtil 499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 257 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 235 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 242 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16
242 kr
Til butik
Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat - klar - for iPhone 16

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MA6A4ZM/A
EAN: 0195949882609
Varenr.: 1002484153
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple iPhone 16 Clear Case with MagSafe
242 kr
Til butik
Apple iPhone 16 Clear Case with MagSafe billede

Produktinformation

Tyndt og let etui fra Apple, der viser den flotte farve på din iPhone 16 frem. Det giver dig et godt greb og ekstra beskyttelse. Etuiet er fremstillet af en blanding af optisk klart polykarbonat og fleksible materialer. Derfor passer det perfekt hen over knapperne, så du nemt kan bruge din iPhone. Etuiet fungerer perfekt med Kamerabetjening. Det har en safirkrystal, som er forbundet med et lag af ledende materiale, så Kamerabetjening kan registrere dine fingerbevægelser. Overfladen har fået en ridsefast belægning både indvendigt og udvendigt. Og alle materialer og belægninger er optimeret, så etuiet ikke gulner med tiden. De indbyggede magneter i etuiet passer perfekt sammen med iPhone 16. Det gør det let at klikke på hver gang, og den trådløse opladning går hurtigere. Og når du vil oplade, kan du bare lade etuiet blive siddende på og sætte en MagSafe-oplader bagpå. Du kan også lægge din iPhone på en Qi2 eller Qi-certificeret oplader. Etuiet er blevet testet i tusindvis af timer under design- og fremstillingsprocessen ligesom alle andre etuier fra Apple. Og så er det både flot og skabt til at beskytte din iPhone mod ridser og slag, hvis du taber den.

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobil Covers Cases
Artikel nr.: MA6A4ZM/A
EAN: 0195949882609
Varenr.: 3298821
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover Apple iPhone 16 - klart MagSafe-cover
-29%289 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mobilcover Apple iPhone 16 - klart MagSafe-cover billede

Produktinformation

Apple - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat - klar - for iPhone 16Beskyttelsescoveret er designet til mobiltelefoner og giver vigtig beskyttelse mod fald og ridser. Bagcoveret er fremstillet af holdbart polykarbonat og beskytter enheden mod hverdagens slitage og har indbyggede magneter for at sikre funktionaliteten. Med kompatibilitet til MagSafe og understøttelse af både Qi og Qi2 trådløse opladningsstandarder passer dette etui godt ind i brugerens livsstil.Robust konstruktionDette etui er lavet af polykarbonatmateriale af høj kvalitet, hvilket sikrer langvarig holdbarhed, samtidig med at telefonen forbliver let.Magnetisk integrationDette cover er udstyret med indbyggede magneter, som gør det nemt at sætte MagSafe-tilbehør på og bruge det, hvilket forbedrer enhedens muligheder.Kompatibilitet med trådløs opladningUnderstøtter både Qi og Qi2 trådløse opladningsstandarder, hvilket giver brugerne mulighed for kabelfri opladning.Effektiv beskyttelseBeskytter mod fald og ridser og beskytter telefonen mod potentielle skader under daglig brug.GenereltFarve: KlarMateriale: PolykarbonatBæretaskeAnbefalet brug: Til mobiltelefonBeskyttelse: Dropbeskyttelse, ridsebeskyttelseMagSafe-kompatibilitet: JaOmslagsfunktioner: Indbyggede magneterOmslagstype: BagsidecoverTrådløs opladingsstandarder: Qi, Qi2Type: BeskyttelsescoverProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 1 årOplysninger om kompatibilitet

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.08g
EAN: 0195949882609
Varenr.: 1808336
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover Apple iPhone 16 - klart MagSafe-cover
-28%309 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16
339 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Clear Case Iphone 16 Transparent
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK242 kr242 krKøb
2Proshop DK242 kr281 krKøb
3Boligcenter DK289 kr289 krKøb
4Vivas DK309 kr378 krKøb
5Ultrashop339 kr339 krKøb
6Dustin DK499 kr585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16

PriceData har fulgt prisen på Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 319 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 256 kr.

Den nuværende pris på 242 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Apple MA6A4ZM/A Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026242 kr3 kr (1%)
29. maj 2026239 kr6 kr (2%)
27. maj 2026245 kr6 kr (3%)
26. maj 2026239 kr3 kr (1%)
25. maj 2026242 kr3 kr (1%)
24. maj 2026239 kr6 kr (2%)
23. maj 2026245 kr3 kr (1%)
22. maj 2026242 kr2 kr (1%)
21. maj 2026244 kr2 kr (1%)
20. maj 2026246 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret