Gå til hovedindhold

Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå

AppleIsenkramEAN: 0195949729171
Pris fra 4.293 krtil 5.139 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 846 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.998 kr 18. maj

Sammenlign priser på Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4293 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple Ipad Mini 8,3" WIFI 128 GB (2024) - lilla
4.293 kr
Til butik
Apple Ipad Mini 8,3" WIFI 128 GB (2024) - lilla billede

Produktinformation

iPad Mini er utrolig bærbar og powerfuld med den lynhurtige A17 Pro-chip, en 8,3" Liquid Retina-skærm1 og superhurtig Wi-Fi 6E.2 Og den fungerer med Apple Pencil Pro, så du kan studere, arbejde, spille og være kreativ overalt.Vigtigste egenskaber8,3&...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: BÆRBAR & IPADS
EAN: 0195949729171
Varenr.: 45883
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 8.3" 128GB Blå
4.405 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple iPad Mini Wifi 128 GB - Blå
4.429 kr
Til butik
Apple iPad Mini Wifi 128 GB - Blå billede

Produktinformation

Apple iPad Mini Wifi 128 GB - Blå kombinerer et kompakt format med 128 GB lagerkapacitet, A17 Pro-chipset og Wi‑Fi 6E-tilslutning – velegnet til studie, arbejde, underholdning og kreativt arbejde. Den 8,3 tommer store Liquid Retina-skærm giver mere plads end en typisk smartphone, men stadig et format, der er let at håndtere. Med 128 GB lager kan du installere apps og gemme filer, offline-indhold og projekter. Skærm i kompakt format Med en skærmstørrelse på 8,3 tommer er der god plads til at læse, tage noter og følge med i dokumenter og præsentationer – uden at tabletten bliver tung at have med. Liquid Retina-skærmen viser tekst, billeder og video på en samlet skærmflade, uanset om du bruger den til studie, arbejde eller underholdning. Klar til studie, arbejde og kreativitet A17 Pro-chipset giver hurtig respons i apps og når du skifter mellem opgaver. Tabletten fungerer også med Apple Pencil Pro, så du kan skrive noter, lave skitser eller arbejde mere præcist i kreative apps. Lagerkapaciteten på 128 GB giver god plads til apps, filer og offline-indhold – praktisk til både hverdag og kreative projekter. Wi‑Fi 6E-tilslutning Med Wi‑Fi 6E kan tabletten forbindes til trådløse routere, der understøtter denne standard. I pakken: Apple iPad Mini Wifi 128 GB - Blå.

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: iPad
Artikel nr.: A2993
EAN: 0195949729171
Varenr.: 12042
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple iPad mini (2024) Wi-Fi 128GB - Blue
4.499 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå
4.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 8.3 128GB Blå
5.139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1INphone.dk4.293 kr4.293 krKøb
2CompuMail DK4.405 kr4.405 krKøb
3Av-Cables DK4.429 kr4.429 krKøb
4Proshop DK4.499 kr4.499 krKøb
5Dustin DK4.499 kr4.585,25 krKøb
6Ultrashop5.139 kr5.139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå

PriceData har fulgt prisen på Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.998 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 4.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.370 kr.

Den nuværende pris på 4.293 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Apple Ipad Mini 7th Gen (2024) Wi-fi 8.3 tommer Apple A17 Pro 128gb Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20264.293 kr3 kr (0%)
25. maj 20264.290 kr292 kr (7%)
18. maj 20263.998 kr431 kr (10%)
17. maj 20264.429 kr431 kr (11%)
12. maj 20263.998 kr431 kr (10%)
11. maj 20264.429 kr431 kr (11%)
3. maj 20263.998 kr289 kr (7%)
28. apr. 20264.287 kr289 kr (7%)
23. apr. 20263.998 kr431 kr (10%)
16. apr. 20264.429 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret