Gå til hovedindhold

Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort

APCUPS – tilbehørEAN: 0731304761242
Pris fra 6.364 krtil 8.129 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.765 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.285 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6364 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
APC EasyPDU EPDU2016S Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2.5m
6.364 kr
Til butik
APC EasyPDU EPDU2016S Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort 2.5m billede

Produktinformation

APC EasyPDU EPDU2016S - Strømfordelingsenhed (rackversion) - med kontakt - AC 230 V - 3680 VA - 1-faset - Ethernet 10/100/1000, serial, USB - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - 19" - 2.5 m ledning - sort

Produktspecifikationer

Mærke: APC
Artikel nr.: EPDU2016S
EAN: 0731304761242
Varenr.: 1003432926
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort
7.619 kr
Til butik
Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort billede

Produktinformation

Styring på udtaksniveau lader dig genstarte enheder eksternt, hvilket reducerer nedetid Vertikalt 1U-design sparer plads i racket, passer i lave 150 mm kabinetter 16 A ved 230 V med 3680 VA kapacitet understøtter rack med moderat tæthed C20-indtag og almindelige C13-udtag forenkler installation og kabelføring CE- og UKCA-certificeret, fungerer i et bredt temperatur- og fugtighedsområde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: APC
Kategori: PDU
Artikel nr.: EPDU2016S
EAN: 0731304761242
Varenr.: 5020061442
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
APC EasyPDU EPDU2016S - power distribution unit - switched - 3680 VA
8.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.364 kr6.364 krKøb
2Dustin DK7.619 kr7.705,25 krKøb
3Proshop DK8.129 kr8.129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort

PriceData har fulgt prisen på Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort i 144 dage. Laveste pris i perioden er 6.285 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 7.744 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.105 kr.

Den nuværende pris på 6.364 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Apc Epdu2016s Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 1u Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20266.364 kr6 kr (0%)
13. maj 20266.358 kr1 kr (0%)
4. maj 20266.357 kr12 kr (0%)
1. maj 20266.369 kr12 kr (0%)
26. apr. 20266.357 kr32 kr (1%)
25. apr. 20266.389 kr1.230 kr (16%)
18. apr. 20267.619 kr125 kr (2%)
17. apr. 20267.494 kr125 kr (2%)
16. apr. 20267.619 kr125 kr (2%)
15. apr. 20267.494 kr250 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret