Gå til hovedindhold

APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS

APCUPS – tilbehørEAN: 0731304327790
Pris fra 668 krtil 811 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 659 kr 13. maj

Sammenlign priser på APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 668 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
APC Basic Rack PDU AP6015A Strømfordelingsenhed 8-stik 15A Sort
668 kr
Til butik
APC Basic Rack PDU AP6015A Strømfordelingsenhed 8-stik 15A Sort billede

Produktinformation

APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: APC
Artikel nr.: AP6015A
EAN: 0731304327790
Varenr.: 991072015
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS
759 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apc Ap6015a Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 0u/1u Sort
-0%806 kr
Før 806,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Apc Ap6015a Strømforsyningsenhed (pdu) 8 Ac Stikkontakt(er) 0u/1u Sort billede

Produktinformation

Otte C13-udtag leverer ensartet strøm til servere og netværksudstyr 0U/1U-design sparer plads i racket, passer pænt i rackskinnerne Vandret eller lodret montering og 3,65 m kabel gør installationen nemmere 10 A mærkestrøm og 2300 VA kapacitet håndterer typiske rackbelastninger sikkert VDE-, CE- og RoHS-overensstemmelse sikrer standardbaseret sikkerhed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: APC
Kategori: PDU
Artikel nr.: AP6015A
EAN: 0731304327790
Varenr.: 5011079008
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
APC Basic Rack PDU Power distribution unit 1U
811 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK668 kr668 krKøb
2CS MEGASTORE DK759 kr798 krKøb
3Dustin DK806 kr892,25 krKøb
4Proshop DK811 kr850 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS

PriceData har fulgt prisen på APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS i 181 dage. Laveste pris i perioden er 632 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 705 kr.

Den nuværende pris på 668 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for APC Basic Rack PDU AP6015A - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 100/120/200/208/230/240 V - input: IEC 60320 C14 - output-stikforbindelser: 8 (power IEC 60320 C13) - 1U - sort - for P/N: SCL500RM1U, SCL500RMI1U, SMTL750RM2UCNC, SMX2KR2UX145, SMX3KR2UNCX145, SMX750CUS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026668 kr1 kr (0%)
29. maj 2026669 kr137 kr (17%)
18. maj 2026806 kr77 kr (11%)
17. maj 2026729 kr77 kr (10%)
16. maj 2026806 kr147 kr (22%)
13. maj 2026659 kr35 kr (5%)
12. maj 2026694 kr39 kr (5%)
11. maj 2026733 kr73 kr (9%)
6. maj 2026806 kr112 kr (16%)
2. maj 2026694 kr112 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret