Gå til hovedindhold

AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986146241
Pris fra 1.441 krtil 2.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 978 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.311 kr 17. maj

Sammenlign priser på AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1441 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz
1.441 kr
Til butik
AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

AOC X24P1 - LED-skærm - 24" - 1920 x 1200 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DVI, DisplayPort, VGA - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: X24P1
EAN: 4038986146241
Varenr.: 993371643
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" AOC X24P1 - 1920x1200 - 60Hz - IPS
1.471 kr
Til butik
24" AOC X24P1 - 1920x1200 - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC X24P1 monitor leverer klar, ergonomisk produktivitet til regneark og dokumenter med et IPS-panel og en justerbar stander, der passer til kontorarbejde. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1200 Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DVI, DisplayPort, VGA, USB 3.0 hub Særlige funktioner: 3-sidet rammeløs design; Højdejusterbar stander; Pivot/roter; Tilt; Indbyggede højttalere; TCO Certified Displays 9 Afbalanceret farvegengivelse, brede tilslutningsmuligheder og ergonomiske justeringer gør dagligt kontorarbejde komfortabelt og pålideligt.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: X24P1
EAN: 4038986146241
Varenr.: 2686905
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" AOC X24P1 - IPS, WUXGA 1920 × 1200, sort
2.399 kr
Til butik
Skærm 24" AOC X24P1 - IPS, WUXGA 1920 × 1200, sort billede

Produktinformation

Arbejdsskærm med ekstra højde og klarhedAOC X24P1 er en 24" kontorskærm i 16:10-format, som giver lidt mere højdeflade end almindelige 16:9-skærme - perfekt til dokumenter, regneark og web. Den IPS-panelteknologi leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver, mens WUXGA-opløsningen 1920 × 1200 sikrer skarp tekst og detaljer. Den matte overflade og flimmerfri visning med Low Blue Light hjælper øjnene gennem hele dagen.Fleksibel ergonomi til din arbejdspladsSkærmen er skabt til forretning: højdejustering op til 15 cm, tilt, drejning og pivot (1–90°) gør det nemt at indstille en behagelig arbejdsstilling - også i stående format. Det 3-sidede, næsten rammeløse design giver et rent look og er velegnet til opsætninger med flere skærme.Forbindelser til alt dit udstyrX24P1 har et bredt udvalg af porte: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, DVI og VGA samt et indbygget USB 3.2 Gen 1-hub med 4× USB-A til tilbehør. Der er også lydindgang, mikrofonindgang og hovedtelefonudgang. Indbyggede stereohøjttalere på 2 W er praktiske til møder og videoer.Skærmstørrelse: 24" / 61,0 cmOpløsning: 1920 × 1200 (WUXGA), 16:10Panel: IPS, mat overflade, 300 cd/m²Responstid: 4 msOpdateringshastighed: op til 60 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Kontrast (typisk): 1.000:1 (dynamisk 50.000.000:1)sRGB-dækning: 99 %, Adobe RGB: 77 %Funktioner: Flicker-Free, Low Blue LightHøjttalere: 2 × 2 WErgonomi: Højdejusterbar 15 cm, tilt -5–35°, drej -175–175°, pivot 1–90°Montering: VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsTilslutninger: 1× DisplayPort 1.2, 1× HDMI 1.4, 1× DVI, 1× VGA, lyd ind, mikrofon ind, hovedtelefon ud (3,5 mm), USB-hub 4× USB-A (3.2 Gen 1)Forbrug (typisk/standby/slukket): 16,73 W / 0,32 W / 0,23 WMål med fod: H × B × D: 53,35 × 53,52 × 20,3 cm; Vægt: 5,5 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 6.18g
EAN: 4038986146241
Varenr.: 1940739
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" AOC X24P1 - IPS, WUXGA 1920 × 1200, sort
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.441 kr1.441 krKøb
2Proshop DK1.471 kr1.471 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.311 kr (registreret d. 11. maj 2026), højeste er 1.712 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.485 kr.

Den nuværende pris på 1.441 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for AOC X24P1 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.441 kr114 kr (9%)
2. jun. 20261.327 kr8 kr (1%)
1. jun. 20261.319 kr16 kr (1%)
20. maj 20261.335 kr24 kr (2%)
17. maj 20261.311 kr24 kr (2%)
12. maj 20261.335 kr24 kr (2%)
11. maj 20261.311 kr24 kr (2%)
7. maj 20261.335 kr59 kr (4%)
6. maj 20261.394 kr8 kr (1%)
5. maj 20261.386 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret