Gå til hovedindhold

AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400

AOCComputerskærmeEAN: 4038986612692
Pris fra 2.468 krtil 3.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 731 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.297 kr 2. maj

Sammenlign priser på AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2468 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC Gaming CU34G4Z 34" Fast VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240Hz
2.468 kr
Til butik
AOC Gaming CU34G4Z 34" Fast VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

AOC Gaming CU34G4Z - LED-skærm - gaming - kurvet - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 240 Hz - Fast VA - 450 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort, rød

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: CU34G4Z
EAN: 4038986612692
Varenr.: 1003138927
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
34" AOC CU34G4Z - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - VA
2.518 kr
Til butik
34" AOC CU34G4Z - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - VA billede

Produktinformation

AOC CU34G4Z 34" buet gamingmonitor til fordybende, ultrajævn kompetitivt gameplay med et Fast VA-panel. Størrelse: 34" Opløsning: 3440 x 1440 (UWQHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: Fast VA Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; DisplayHDR 400; 1 ms GtG / 0.5 ms MPRT; 1500R kurvatur; ergonomisk stand Responsiv ydelse, dyb kontrast og HDR-understøttelse giver flydende bevægelser, levende farver og ergonomisk komfort, ideel til fokuserede, lange spilsessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: CU34G4Z
EAN: 4038986612692
Varenr.: 3383157
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400
2.899 kr
Til butik
AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 billede

Produktinformation

Fordele ved buet gaming-skærm i WQHDOplev et bredt synsfelt og flydende gameplay med 34" WQHD opløsning i 21:9-format. Den buede 1500R-skærm trækker dig ind i spillet, mens 240 Hz og 1 ms GTG sikrer lynhurtige reaktioner uden slør. Fast VA-panelet leverer dyb kontrast på 2.500:1 og stærk lysstyrke på 450 cd/m², så mørke scener og lyse effekter står klart.Perfekt til e-sport og filmMed understøttelse af Adaptive Sync og AMD FreeSync 48–240 Hz får du stabilt, rivefrit billede. HDR-indhold løftes af DisplayHDR 400, og farvedækning på op til 94 % DCI‑P3 og 88,7 % Adobe RGB giver flotte nuancer til både spil og video. Low Blue Light og flimmerfri teknologi gør lange sessioner mere behagelige.Fleksibel opsætning og tilslutningerHøjdejustering op til 13 cm, tilt og swivel gør det let at finde den rigtige ergonomi. Tilslut PC og konsoller via HDMI 2.1 eller DisplayPort 1.4, og brug den indbyggede USB‑hub (2× USB‑A, 1× upstream) til dit tilbehør. Skærmen er næsten rammeløs og klar til vægmontering med 100 × 100 mm VESA.Skærmstørrelse: 86,4 cm (34") buet, 1500ROpløsning: 3440 × 1440 (WQHD), 21:9Panel: Fast VA, LED-bagbelysningOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 1 ms GTG, 0,3 ms MPRTLysstyrke: 450 cd/m²Kontrast: 2.500:1Farver: 1,07 mia.; sRGB 130,3 %, DCI‑P3 94 %, Adobe RGB 88,7 %Synsvinkler: 178°/178°HDR: DisplayHDR 400Synkronisering: VESA Adaptive Sync, AMD FreeSync 48–240 HzTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, høretelefonudgang 3,5 mm, USB‑hub (2× USB‑A, 1× USB‑B upstream)Ergonomi: Højdejusterbar 13 cm, tilt 3,5–21,5°, swivel ±20°VESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 43 W (typ.), 0,5 W (standby), intern strømforsyningMål med stander: B 80,81 × H 53,47 × D 26,94 cm; vægt 8,62 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 22.36g
EAN: 4038986612692
Varenr.: 2182503
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 34" curved gamingskærm CU34G4Z
2.990 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC Gaming CU34G4Z 34 Fast VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240Hz
3.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.468 kr2.468 krKøb
2Proshop DK2.518 kr2.518 krKøb
3Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
4Komplett DK2.990 kr2.990 krKøb
5Ultrashop3.199 kr3.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400

PriceData har fulgt prisen på AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.190 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 2.747 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.583 kr.

Den nuværende pris på 2.468 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for AOC CU34G4Z 34" buet gaming-skærm - 3440 × 1440 WQHD, 240 Hz, Fast VA, DisplayHDR 400 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 20262.468 kr9 kr (0%)
16. maj 20262.477 kr24 kr (1%)
12. maj 20262.453 kr156 kr (7%)
2. maj 20262.297 kr78 kr (3%)
29. apr. 20262.375 kr50 kr (2%)
23. apr. 20262.425 kr169 kr (7%)
17. apr. 20262.594 kr6 kr (0%)
11. apr. 20262.600 kr6 kr (0%)
10. apr. 20262.594 kr81 kr (3%)
5. apr. 20262.675 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret