Gå til hovedindhold

AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986182225
Pris fra 652 krtil 869 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 217 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 644 kr 28. apr.

Sammenlign priser på AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 652 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz
652 kr
Til butik
AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz billede

Produktinformation

AOC 27B31H - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, VGA - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: 27B31H
EAN: 4038986182225
Varenr.: 1003439979
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC 27B31H - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
657 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC B3 27B31H Fuld HD 120 Hz - Sort
-14%779 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" AOC B3 27B31H Fuld HD 120 Hz - Sort billede

Produktinformation

AOC B3 27B31H. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Responstid: 4 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering. Produktfarve: SortDisplayAntirefleksskærm: JaBerøringsskærm: IngenHD-type: Fuld HDKontrastforhold (dynamisk): 20000000:1Kontrastforhold (typisk): 1500:1LED-baggrundsbelysning: JaMaksimal opdateringshastighed: 120 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 16:9Overfladehårdhed: 3HPaneltype: IPSPixel pitch: 03114 x 03114 mmPixeltæthed: 82 ppiResponstid: 4 msSkærm diagonal: 68,6 cm (27")Skærm diagonal (metrisk): 68,6 cmSkærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 300 cd/m²Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixelSvartid (MPRT): 1 msSynlig størrelse, horisontal: 59,8 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,6 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Type af baggrundslys: W-LEDVis antal farver: 16.7 millioner farverPræstationAMD FreeSync: IngenFlimmerfri teknologi: JaLav Blue Light teknologi: JaNVIDIA G-SYNC: I...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 6g
EAN: 4038986182225
Varenr.: 1863926
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC B3 27B31H Fuld HD 120 Hz - Sort
-14%799 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC 27B31H 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK652 kr652 krKøb
2Proshop DK657 kr696 krKøb
3Boligcenter DK779 kr779 krKøb
4Vivas DK799 kr868 krKøb
5Ultrashop869 kr869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz i 142 dage. Laveste pris i perioden er 644 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 929 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 686 kr.

Den nuværende pris på 652 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for AOC 27B31H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026652 kr1 kr (0%)
17. maj 2026651 kr6 kr (1%)
11. maj 2026645 kr4 kr (1%)
9. maj 2026649 kr24 kr (4%)
7. maj 2026673 kr2 kr (0%)
6. maj 2026671 kr26 kr (4%)
4. maj 2026645 kr17 kr (3%)
2. maj 2026662 kr6 kr (1%)
1. maj 2026668 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026667 kr22 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret