Gå til hovedindhold

AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986143073
Pris fra 679 krtil 869 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 650 kr 27. maj

Sammenlign priser på AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 679 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz
679 kr
Til butik
AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz billede

Produktinformation

AOC 24B36X - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 144 kHz - IPS - 1500:1 - HDR10 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: 24B36X
EAN: 4038986143073
Varenr.: 1003531574
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" AOC 24B36X - Full HD IPS, 144 Hz, HDR, sort
-1%759 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" AOC 24B36X - Full HD IPS, 144 Hz, HDR, sort billede

Produktinformation

Gaming skærm med høj hastighed og flot billedkvalitetAOC 24B36X er en 23,8" Full HD IPS-skærm, der leverer glatte billeder med 144 Hz opdateringshastighed og 0,5 ms MPRT. Med HDR10 får du bedre kontrast og mere dynamiske farver, så både spil og film ser levende ud. Adaptive Sync minimerer tearing og stuttering for en mere flydende oplevelse.Komfort og fokus i hverdagenDet flade IPS-panel giver brede betragtningsvinkler på 178° og en antirefleks overflade, så du ser skarpt fra næsten alle positioner. Low Blue Light og flimmerfri teknologi hjælper med at skåne øjnene under lange sessioner. Skærmen er sort med slank ramme og kan vippes samt monteres på væg med 100 × 100 mm VESA.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LED-bagbelysning (W-LED)Opdateringshastighed: 144 HzResponstid: 4 ms GTG / 0,5 ms MPRTHDR: HDR10Kontrast (typisk): 1.500:1Farverum: sRGB 128,8 %, DCI-P3 95,8 %, Adobe RGB 91,6 %, NTSC 112 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Antirefleks og blåt-lys-reduktion: JaAdaptive Sync: JaTilslutninger: 1 × HDMI 1.4, 1 × DisplayPort 1.4, 3,5 mm hovedtelefonudgangLyd/hardware: Ingen højttalere, ingen kameraVESA: 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 18 W (typisk), 0,3 W (standby/af)Strømforsyning: EksternMål med fod: B 54,4 × H 41,45 × D 19,8 cmMål uden fod: B 54,4 × H 31,85 × D 3,51 cmVægt: 2,52 kg (med fod), 2,21 kg (uden fod)Medfølger: HDMI-kabel 1,5 m...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 6g
EAN: 4038986143073
Varenr.: 1995912
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" AOC 24B36X - Full HD IPS, 144 Hz, HDR, sort
-1%779 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" AOC 24B36X - Full HD IPS, 144 Hz, HDR, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 6g
EAN: 4038986143073
Varenr.: 1995912
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" AOC 24B36X - 1920x1080 (FHD) - 144Hz - IPS
818 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC 24B36X 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK679 kr679 krKøb
2Boligcenter DK759 kr759 krKøb
3Vivas DK779 kr858 krKøb
4Proshop DK818 kr857 krKøb
5Ultrashop869 kr869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 650 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 895 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 688 kr.

Den nuværende pris på 679 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for AOC 24B36X 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 144 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026679 kr29 kr (4%)
27. maj 2026650 kr43 kr (6%)
24. maj 2026693 kr1 kr (0%)
23. maj 2026692 kr2 kr (0%)
22. maj 2026694 kr1 kr (0%)
20. maj 2026693 kr9 kr (1%)
18. maj 2026684 kr1 kr (0%)
15. maj 2026683 kr1 kr (0%)
14. maj 2026682 kr1 kr (0%)
13. maj 2026683 kr30 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret