Gå til hovedindhold

Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas

AntecComputerkomponenterEAN: 0761345102414
Pris fra 966 krtil 1.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 553 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 862 kr 3. maj

Sammenlign priser på Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 966 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Antec Flux Rear Tower ATX Sort Brun
966 kr
Til butik
Antec Flux Rear Tower ATX Sort Brun billede

Produktinformation

Antec Flux Rear - Mid tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Antec
Artikel nr.: 0-761345-10241-4
EAN: 0761345102414
Varenr.: 1003751513
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Antec Flux Rear - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Brun
1.045 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas
1.499 kr
Til butik
Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas billede

Produktinformation

Stilrent pc-kabinet til gaming og kraftfulde buildsByg din næste maskine i Antec Flux RE200 ARGB - et midi tower i sort med sidepanel i hærdet glas, der fremhæver dit setup. Kabinettet er velegnet til gaming og giver effektiv luftgennemstrømning med forinstallerede ARGB-blæsere foran og bagtil, så dine komponenter præsenteres flot med multifarvet belysning.Fleksibel indretning og moderne tilslutningerKabinettypen understøtter ATX, micro ATX og ITX bundkort og har plads til grafikkort op til 40 cm og CPU-kølere op til 18 cm. Der er ryddelig kabelhåndtering og støvfiltre, så dit system holdes pænt over tid. Frontpanelet tilbyder 2x USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1x USB 3.2 Gen 2 Type‑C samt kombineret hovedtelefon/mikrofon.Klar til seriøs kølingMed PWM‑understøttelse og mulighed for både luft- og vandkøling kan du skræddersy kølingen til dit behov. Toppen understøtter op til 3 blæsere og radiatorer i 120/140/240/280/360 mm, og bunden kan tage op til 2x 120 mm. Der medfølger 2x 140 mm foran, 1x 140 mm bagtil og 2x 120 mm i bunden, så du kommer godt fra start.Type: PC midi towerFarve: SortMaterialer: Træ, plast, stålSidepanel: Hærdet glasUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, ITXUdvidelsespladser: 7Plads til grafikkort: Op til 40 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 18 cmPSU‑længde: Op til 17 cm (PSU medfølger ikke)Drevpladser: 1x 3,5", 2x 2,5"; understøtter 3,5" og 2,5" HDD/SSDFront I/O: 2x USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1x USB 3.2 Gen 2 Type‑C, kombineret lydKabelhåndtering: JaStøvfilter: JaBelysning: ARGB, belysning ved kabinetblæsereForinstallerede blæsere: Front 2x 140 mm, bag 1x 140 mm, bund 2x 120 mmVentilatorpladser: Front op til 2, top op til 3, bag 1, bund op til 2Radiatorstøtte: Top 120/140/240/280/360 mm, bag 120 mmVæske-/vandkøling...

Produktspecifikationer

Mærke: Antec
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 33.3g
EAN: 0761345102414
Varenr.: 2135272
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK966 kr966 krKøb
2Proshop DK1.045 kr1.045 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr2.718 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas

PriceData har fulgt prisen på Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas i 182 dage. Laveste pris i perioden er 862 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.002 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 986 kr.

Den nuværende pris på 966 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Antec Flux RE200 ARGB Midi Tower - sort pc-kabinet med hærdet glas de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026966 kr31 kr (3%)
29. maj 2026997 kr20 kr (2%)
28. maj 2026977 kr20 kr (2%)
27. maj 2026997 kr11 kr (1%)
26. maj 2026986 kr9 kr (1%)
23. maj 2026995 kr8 kr (1%)
22. maj 2026987 kr8 kr (1%)
20. maj 2026995 kr3 kr (0%)
18. maj 2026998 kr8 kr (1%)
17. maj 2026990 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret