Gå til hovedindhold

Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth

AnkerStrømforsyninger og opladereEAN: 0194644298982
Pris fra 1.527 krtil 1.879 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 352 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.281 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1527 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Anker SOLIX Transportabel strømstation 300Watt
1.527 kr
Til butik
Anker SOLIX Transportabel strømstation 300Watt billede

Produktinformation

Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth

Produktspecifikationer

Mærke: Anker Group
Artikel nr.: A1728311
EAN: 0194644298982
Varenr.: 1002667404
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Anker SOLIX C300X DC - 288Wh
1.599 kr
Til butik
Anker SOLIX C300X DC - 288Wh billede

Produktinformation

Bærbar strømsstation med 288Wh kapacitet og 300W kontinuerlig DC-output, med dobbelt 140W tovej USB-C hurtigopladningsporte, op til 100W solopladning og et 3.000-cyklus LFP-batteri til langvarig brug. Anker SOLIX C300 DC tilbyder hurtig PD 3.1 opladning til 80 % på en time og alsidige porte til opladning og afladning af enheder på farten. Dobbelt PD 3.1 USB-C porte (to 140W tovej porte) plus 4 yderligere USB-C og 1 USB-A udgange Solindgang understøttet med MPPT: brug 11-28V paneler med XT60-stik; op til 100W solopladning 3.000-cyklus LFP-batterikemi for stabil langvarig kapacitet Kompakt design understøtter stropmontering (strop sælges separat) for nemmere transport, hvilket gør den velegnet til camping, tailgates, fisketure og nødstrømsbackup.

Produktspecifikationer

Mærke: Anker
Kategori: Power Station
Artikel nr.: A1728311
EAN: 0194644298982
Varenr.: 3318131
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth
1.628 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Power station Anker SOLIX C300X DC 300 W - transportabel 288 Wh
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Power station Anker SOLIX C300X DC 300 W - transportabel 288 Wh
1.819 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Anker SOLIX Transportabel strømstation 300Watt
1.879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.527 kr1.527 krKøb
2Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.628 kr1.628 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
6Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth

PriceData har fulgt prisen på Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.281 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.404 kr.

Den nuværende pris på 1.527 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Anker SOLIX C300X DC - Transportabel strømstation - DC 11 - 28 / 5 / 9 / 15 / 20 / 28 V - 300 Watt - litiumjernfosfat - 90000 mAh - 288 Wh - Wi-Fi, Bluetooth de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.527 kr55 kr (4%)
27. maj 20261.472 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.473 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.482 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.491 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.499 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.508 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.517 kr18 kr (1%)
16. maj 20261.499 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.500 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret